Jaká je nová kolekce Hany Zárubové?

Aktuální kolekce pro sezonu podzim/zima 2013 s názvem Work In Progress II navazuje na předchozí linii Work In Progress, v níž designérka pracovala se záměrnou nedokončeností. Každý look tak vypadal, jako by byl předčasně odstaven z výrobní linky, a nedokončil tak celý proces výroby. V nové kolekci připojuje návrhářka k totožnému tématu navíc prvky 2D a 3D formy oděvu.

Kolekce vychází z tématu, kdy samotný design oděvu vzniká nahodile při realizaci a v určitém momentu je proces vývoje zastaven. Vše vzniká spontánně. Chyby nejsou chybami a výrobní odchylky jsou vítané,“ vysvětluje autorka, která v kolekci použila materiály, jako jsou vlna, kašmír, technický úplet nebo hedvábný dupion.

Velká část kolekce je záměrně plochá z jedné strany. Zapojila jsem do hry úspěšné střihy z minulých kolekcí, ale vybrala jsem jen tu vydařenější polovinu a umístila na metráž. Oděv dostal najednou zábavnější formu. Kontrast 2D a 3D, placatost a prostorovost oděvu prezentované a nošené na lidském těle mě zajímá již dlouho. V této kolekci jsem se při jeho zkoumání dostala zatím nejdále,“ prozradila Hana.

„Kolekce záměrně vypadá, jako by se jednalo o předvýrobní vzorky se stopami testování. Technologie, jindy schované, jsou nahoře a tvoří detaily oblečení. Úmyslné chyby jsou přiznané, adjustace přichycené jen provizorním stehem. Vše je podtrženo etiketami Štěpána Malovce, pálenými laserem do filcu, které varují uživatele před nošením oblečení, a to zvláště na veřejnosti,“ dokončila designérka.

Finální podobu ucelené kolekce představí Hana Zárubová12. 10. v rámci Designblok Premiere Fashion Weeku.

Pokochat se ale můžete lookbookem několika vybraných modelů, kde kromě kousků Hany Zárubové září unikátní 3D tištěné boty Pavly Podsedníkové, hororově vysoké platformy Hany Frišonsové a kolekce brýlí nadějné české šperkařky Nastassii Aleinikavy.

 

Foto: Michal Ureš

EBC promo