Jil Sander má novou kreativní ředitelku. A ředitele

Lucie a Luke Meierovi se dnes stali novými kreativními řediteli Jil Sander.

Lucie pracovala pro Louis Vuitton, Balenciagu a hlavně Dior, kde se zviditelnila zejména v meziobdobí, kdy módní dům opustil Raf Simons a Maria Grazia Chiuri stála navrhovala pro Valentina. Spolu se Sergem Ruffieux představila kolekce pêt-à-porter i haute couture. Serge se v lednu stal kreativním ředitelem značky Carven a ode dneška je jasné, kde bude působit i Lucie.

Nebude sama, protože na stejný post byl jmenován i její manžel Luke, který pracoval jako designér v Supreme a poté založil vlastní značku pánského oblečení OAMC. Nyní poprvé budou pracovat bok po boku. Meierovi se potkali ve Florencii na módní škole Polimoda. Teď je čeká společná práce na dámských a pánských kolekcích. Jejich první práci uvidíme už v červnu. "Jsme hrdí a poctěni, že budeme součástí krásné značky," uvedli se společném prohlášení manželé, kteří se seznámili ve Florencii v módní škole Polimoda.

Před nimi vedl značku tři roky Rodolfo Paglialunga, jehož poslední kolekci jsme viděli na milánském fashion weeku v únoru.

lucie meier da052

EBC promo