JPG v Rotterdamu

Až do 12. května máte možnost navštívit velkolepou výstavu Jeana Paula Gaultiera, která se koná v Kunsthalu v Rotterdamu. Co je tu k vidění? Práce jednoho z nejvlivnějších a nejprogresivnějších módních návrhářů za posledních pětatřicet let. A to není opravdu málo. Gaultier je známý svými modrobílými pruhovanými tričky à la Breton, a také podprsenkami, které stvořil pro Madonnu nebo Lady Gaga. Na kontě to má ale daleko víc. První mezinárodní výstava tohoto fenomenálního Francouze nabízí pozoruhodnou kolekci.

04_Jean_Paul_Gaultier_Korset_gedragen_door_Madonna_foto_Emil_Larsson

Provokativní a odvážný – Gaultier se vždy pohyboval na hranici, a stále nepolevuje. A to je co říci, protože se v módě hlásí o slovo už víc než třicet let. Vždy rád zkoumal, co je ještě ‚normální‘, a co už je odchylka. Jeho avantgardní návrhy citlivě odrážely společenské otázky, a zažité módní hranice rozšiřoval i svým smyslem pro humor.
Výstava představuje různé tváře Gaultierovy kreativity v šesti kapitolách: ‚Odysea Jeana Paula Gaultiera‘ ukazuje cestu k jeho prvotnímu stylu – pruhovaná trička, mořské panny a další. ‚Budoár‘ odhaluje návrhářovu fascinaci prádlem, ‚Skin Deep‘ zase prezentuje provokativní sérii modelů inspirovaných bodyartem. ‚Punk Cancan‘ je téma, které se v Gaultierově tvorbě vrací a ve kterém zdůrazňuje rozdíly a podobnosti typických klientů francouzských módních salonů a londýnských punkerů… ‚Urban Jungle‘ zaměřuje pozornost na různé světové kultury, které kdy návrháře inspirovaly. Poslední sekcí výstavy je ‚Metropolis‘, která zahrnuje Gaultierovy práce pro film, divadlo a hvězdy hudebního světa.

02_Jean_Paul_Gaultier_La_Vierge_aux_serpents_Kylie_Minogue_2008_foto_Pierre_et_Gilles

EBC promo