Kdo stojí za nejlepšími kampaněmi na jaro a léto 2016?

Máme pro vás výběr pěti nejlepších kampaní podle ELLE. Že z nich budete opět chtít úplně všechno? Není divu!

Valentino Dechberoucí snímky dokumentárního fotografa Steva McCurryho, autora slavné fotografie Afghánská dívka, nás přenesou do snové krajiny. Kolekce inspirovaná africkou kulturou se fotila v národním parku Amboseli v Keni. Kromě modelek se focení zúčastnili i místní příslušníci masajských kmenů. 

VALENTINO do clanku 0b04b

Modelky: Alice Metza, Cameron Traiber, Greta Varlese a Kirin Dejonckheere, Tami Williams

Fotograf: Steve McCurry

Diesel Umělecký ředitel Nicola Formichetti se inspiroval digitální kulturou, která je podle jeho vlastních slov „skutečnější než realita“. Emotikony se staly univerzálním jazykem, kterému rozumí každý. Autory snímků jsou Santiago & Mauritio, kteří si pohráli s digijazykem, jenž následně převedli do fotografií s ironickým podtextem. 

DIESEL do clanku a2147

Modelky a modelové: Joe Jonas, Stav Strashko, Kiko Mizuhara, Trevor Signorino

Fotograf: Santiago & Mauricio

Dior Kampaň poslední kolekce Rafa Simonse se zaměřila na minimalistické portréty vycházejících hvězd Roos Abels, Maatje Verhoeg nebo Sofie Mechetner, která svého času způsobila pobouření, když se objevila na přehlídce Dior ve svých pouhých čtrnácti. Autorem snímků pro kampaň ready-to-wear je legendární Patrick Demarchelier. Bez zbytečných efektů a ornamentů, tato kampaň je čistě krásná. 

DIOR do clanku 7bdb1

Modelky: Roos Abels,Maartje Verhoef, Sofia Mechetner

Fotograf: Patrick Demarchelier

Gucci Je to oficiální! Alessandro Michele je momentální génius! Excentrická jarní kolekce Gucci našla inspiraci v německé pop kultuře 80. let. Autorem fotografií je Glen Luchford, který si pro svůj počin vybral různé lokality Berlína.

gucci campaign 1 uvodka c568f

Modelky a modelové: Peyton Knight, Polina Oganicheva, Elizabeth Moore

Fotograf: Glen Luchford

Givenchy Riccardo Tisci pro svou kampaň svolal hned šestnáct známých osobností modelingového průmyslu. Po boku Mirandy Kerr nebo Joan Smalls je v ní přítomen i slovenský topmodel Filip Hrivňák. Tiscimu údajně víc než na fyzické kráse záleží na samotném charakteru lidí, s nimiž spolupracuje. Fotilo se v New Yorku a výsledkem jsou snímky propojující industriální prostředí s klasickými obleky a jemnými šaty. 

Givenchy do clanku 09977

Modelky a modelové: Miranda Kerr, Joan Smalls, Gemma Ward, Natalia Vodianova, Lara Stone, Candice Swanepoel, Filip Hrivňák

Fotografové: Mert Alas, Marcus Piggott

 

EBC promo