Král vysokých podpatků Stuart Weitzman odchází. Kdo ho nahradí?

Okurková sezóna se v módě opravdu nekoná. Návrháři a módní domy se starají o pravidelný přísun novinek. Minulý týden ohlásil Raf Simons svůj nástup do Calvin Klein a dnes oznámil Stuart Weitzman, že se po 30 letech loučí s postem kreativního ředitele značky nesoucí jeho jméno. Za svého nástupce označil italského designéra Giovanni Morelliho.

Výběr rozhodně není náhodný, Morelli stojí za několika ikonickými doplňky. Za svou 25letou kariéru pracovat pro Marca Jacobse, Chloé, Pradu a čtyři roky působil jako ředitel pro doplňky v Burberry. Na nový post přestupuje ze značky Loewe, kde od března 2015 působil jako hlavní designér pro kožené doplňky. Na jeho boty pod Weitzmanovým jménem se můžeme těšit na jaře příštího roku.

Stuart Weitzman se proslavil vysokými podpatky, jeho boty nosí ty nejkrásnější ženy na světě. K jeho ikonickým modelům patří hlavně "Nudist" a přiléhavé kozačky ke kolenům "Highland" (s vysokým podpatkem) a "Lowland" (na nízkém podpatku), které nosí Gisele, Karlie Kloss, Jennifer Aniston, Vévodkyně z Cambridge, Jennifer Lopez, Gigi Hadid. Minimalistické sandále "Nudist" patří mezi must-have na červený koberec vč. předávání Oscarů.

Podívejte se do fotogalerie na celebrity v botách od Stuarta. 

 

EBC promo