Lacoste slaví 80. narozeniny originální výstavou

Když se v roce 1933 tenisový šampion René Lacoste rozhodl na kurtu vyměnit košili s dlouhým rukávem za polo tričko s límečkem a rukávy do půlky paží, ani v nejmenším netušil, jak moc se zapíše do módních dějin. Sportovcova přezdívka Aligátor dala navíc vzniknout jednomu z nejznámějších log světa.

Oficiální uznání
O prestiži a důležitosti Lacoste vědí samozřejmě i špičky z ostatních oborů. Ty z Francie se dokonce rozhodly ukázat, nakolik si tohoto původně ryze sportovního symbolu váží. K jeho výročí každá z nich navrhla jeden předmět na důkaz svého obdivu, a vzniklo tak devět originálních sběratelských kousků.
Například Hermès přeje vše nejlepší tenisovou taškou z pravé krokodýlí kůže, Goyard zase taškou cestovní s obrázkem nebezpečného predátora. Boucheron k této příležitosti nabízí dvě aligátoří brože s diamanty a smaragdy. Baccarat pro změnu našel inspiraci v početných trofejích, které René Lacoste za svou kariéru získal, a vytvořil úchvatnou mísu ve stylu art deco.

CP_LACOSTE_ET_MAISONS_FRANCAISES-2

Večírek na greenu
Specialista na porcelán Bernardaud vybočil z řady a rozhodl se uctít Lacostovu manželku golfistku Simone Thion de la Chaume dvaceti sedmi barevnými týčky. Ve světě elitního sportu pak zůstal i Christofle, odborník na stříbro, a vyrobil golfovou hůl z ušlechtilého bílého kovu. O slavnostní přípitek se postarala firma Veuve Clicquot svým pojízdným vozíkem na šampaňské a lahůdkářství Fauchon upeklo na velkolepou oslavu místo obyčejného dortu typické francouzské zákusky éclairs s polevou kopírující vzorek materiálu polo trička Lacoste. Na závěr pak mohou gratulanti podepsat přání jedním z luxusních per z kufříku S. T. Dupont, které skrývá i zapalovač Ligne 2 a dvě svíčky.

Celá limitovaná kolekce těchto pomyslných exkluzivních dárků bude v prodeji pouze od 10. do 16. června v pařížském concept storu Colette.

rene-lacoste-playing-tennis-in-one-of-his-original-tennis-shirts

CP_LACOSTE_ET_MAISONS_FRANCAISES-8

CP_LACOSTE_ET_MAISONS_FRANCAISES-6

Rene-Lacoste-40186-1-402

EBC promo