Marc Jacobs skončil u Louis Vuitton

Koberec místo mola a na něm jako mementa umístěna temná fontána, točící se karusel, eskalátory, výtah s portýry, nad tím vším chodba a dveře do hotelových pokojů. Vše zahaleno do pohřební černi a podmalováno dramatickou hudbou. Marc jako by rekapituloval největší momenty z show, které pro Louis Vuitton během své šestnáctileté vlády předvedl.

Marc pro Louis Vuitton znamenal hodně. Pro módní dům předvedl mnoho extravagantních projektů i kolekcí, jež značku udržely mezi špičkou, která definuje sezonu. Také se podílel na spolupráci s umělci – za poslední jmenujme Takashiho Murakamiho… Proč se tedy Marc rozhodl odejít? Návrhář vlastní dvě značky – Marc Jacobs a Marc by Marc Jacobs, kterým se se svým společníkem Robertem Duffym rozhodl dát veškerou energii, a budovat tak další módní impérium.

robertduffy
Marc jacobs a Robert Duffy

Kdo bude nástupcem? Jako možného kandidáta, kterému Jacobs předá žezlo, se skloňuje jméno Nicolas Ghesquière. Ten před před rokem po patnácti letech odešel z kreativního vedení značky Balenciaga…

Změn v pozici kreativní ředitel se za posledních několik sezon událo napříč slavnými značkami opravdu mnoho. Ještě že má fashion svět Karla Lagerfelda. Alespoň jedna jistota.

EBC promo