REKLAMA
REKLAMA

Můj NEJ fashion film: Anketa

Anička Tušková, návrhářka (Chatty)
"Kostýmy a film mám spojené už od dětství, kdy mi mí prarodiče pouštěli staré filmy ze 30. let a dědeček vyprávěl o herečkách, které osobně znal. Celý filmový svět byl pro mě jako pohádka. Možná i díky tomu jsem chtěla navrhovat oblečení už od dětství. Miluji dobře odvedenou práci, kdy kostýmní a vůbec celá filmová výprava nenásilně dotvoří to, co nemůžou vyjádřit slova. Nejvíc fashion filmy jsou pro mě Pátý element a A Single Man."

single man matthew goode colin firth 410e3

Markéta Dlouhá Márová, návrhářka, šperkařka (Antipearle)
"Již od mládí jsem velmi intenzivně vnímala vizuální estetiku, moji rodiče jsou fotografové a já se také později rozhodla vystudovat fotografii. Na dobré filmy se snažím najít čas vždy, i když jsem plně vytížená firmou a rodinou. Je to pro mě skvělý relax a inspirace. Jeden z filmů, který mám ráda dodnes (právě i kvůli jeho kostýmům), je Pátý element. Milla Jovovich v ikonickém bandážovém odění se mi vryla silně do paměti, stejně tak šaty postavy Diva Plavalaguna, na nichž jsou mi blízké organické tvary, které sama promítám do svých šperků. Celý film je proložený skvělými a šokujícími kostýmy od Jeana-Paula Gaultiera, který jich pro film stvořil téměř tisíc kusů. Spolu s vynikajícímii herci a zajímavým soundtrackem je pro mě Pátý element velmi stylový snímek."

leeloo milla jovovich fifth element eadb1

Eva Doll, herečka a modelka (Czechoslovak Models)
"Asi poprvé jsem nad módou a kostýmy ve filmu začala přemýšlet nad filmem Stephena Frearse Nebezpečné známosti (1988). Kostýmy každé postavě dokonale dokreslily její charakter a byly vyšperkované do posledních detailů (stejně jako herecké výkony, ze kterých si jako herečka dodnes beru inspiraci). Nejradši bych si je tehdy na sebe všechny oblékla, včetně těch mužských! Nejspíš to souvisí s mou vášní pro období baroka a rokoka. A natočit výpravný kostýmní film z té doby je mým velkým snem."

tumblr mwa0bygkbL1r7kroko1 1280 ab065

Ivona Petružálková, obrázky (ELLE)
"Můj první fashion film je pohádka Šíleně smutná princezna. Milovala jsem rádce v černobílém i princeznu a její kostýmy, Helenku Vondráčkovou. Jako malá jsem chtěla celou její garderobu - černé smuteční šaty se závojem i ležérní děvečkovskou variantu. Prostě klasická fashion victim."

Obrazky Silene smutna princezna 1527a

Radka Sirková, návrhářka (Chatty)
"Ve spojení film & fashion se mi hned vybaví několik případů. Jako první určitě Dobrodružství Priscilly, královny pouště, minimálně ta přeslavná taneční scéna I Will Survive, kdy se partička dvou transvestitů a jednoho transsexuála předvádí v plné palbě pouštním Aboridžincům. Obrovský dojem ve mě vždycky zanechala i postava Padmé Amidala, kterou ztvárnila Natalia Portman ve 3. epizodě Hvězdných válek. Její kostýmy jsou opravdu skvělé a díky jejímu hair stylingu dostanu zaručeně vždycky chuť na vinnou klobásu. A nakonec Matt Damon a Michael Douglas v Liberace!/ Behind The Candelabra - pomoc, umírám!"

priscilla 17bda

Martin Hradecký, redaktor (ELLE)
Všechny filmy, kterým kostýmy a výpravu dělala Ester Krumbachová, jsou pro mě vysoce módní záležitostí. Všichni dobří rodáci, Valérie a týden divů, Romance pro křídlovku a hlavně Sedmikrásky! Ester byla už ve své době nepřekonatelnou módně filmovou vizionářkou. A tak to taky v českém filmu navěky zůstane. Pokud se bavíme o filmu s módou v hlavní roli, pak je pro mě jednoznačným topem film Roberta Altmana Pret-a-porter. Proč? Tak se na něj koukněte!

2 a8700

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

EBC promo

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA