Pánská luxusní móda - kdo ji opravdu navrhuje?

1. Véronique Nichanian pro Hermés

Téměř třicet let navrhuje pro francouzský, umělecky zaměřený módní dům pánské kolekce, které nepodléhají času, trendům ani rozmarům. Její věci jsou komfortní, pracuje s geniálními materiály a jak sama říká, ve střihu někdy nezáleží na centimetrech, ale na milimetrech. Proto její věci tak dokonale sedí. Nikdo neumí pracovat s barvami tak jako ona a nikdo neumí kašmírovému svetru vtisknout přirozenou eleganci tak dokonale. Dvěma slovy - tichý luxus. Kdo ví, ví.

hermes00240h gallery image 66b06

 

veronique nichanian HERMES 7f39a

 

2. Lucas Ossendrijver pro Lanvin
Mohlo by se zdát, že je stále trochu ve stínu. Holanďan, co vyrostl na farmě, začínal v trojici s Hedi Slimanem a Kris Van Asschem u YSL a pak spolu v roce 2000 postavili celosvětový fenomén Dior Homme. Superhubená pánská silueta, kterou vyvinuli, postavila pánskou módu na nohy. A i na hlavu. Tenkrát kvůli tomu zhubnul i Karl Lagerfeld. V roce 2005 jej najal tradiční pařížský módní dům Lanvin, aby přebudoval a revitalizoval jejich pánskou divizi. Což se jim s Alberem Elbazem (kreativním ředitelem značky až do letošního listopadu) více než podařilo. Tenisky k obleku, saka z japonského nylonu, krátké kalhoty, oversize topy, sportovní prvky - vše nesmazatelně prosáklo do současného pánského šatníku. Jak říká sám Lucas, pro muže je důležité, aby se vyvarovali uniformity a oblékali se více individualisticky. "Ideální je mixování textur ve stejné barevné škále. Hrubší textura u kalhot vedle hladké nebo lesklé na saku vytvoří větší hloubku." Rada nad zlato.

lanvin00140h gallery image afcb0

lucas ossendrijver Lanvin 1fba1

3. Kim Jones pro Louis Vuitton
Vystudoval prestižní londýnskou Central St. Martes a zaujal už svými prvními kolekcemi inspirovanými streetstylem a sportem. Pracoval pro McQueena, Boss, Umbro, Iceberg a pro tradiční britskou pánskou značku Dunhill. Z ní před pěti lety přešel do francouzského módního gigantu Louis Vuitton, kde jeho talent zazářil zatím nejvýrazněji. Kolekci za kolekcí dokazuje, že pánská móda může být extravagantní a nositelná zároveň. V každé sezóně navíc přináší unikátní spolupráce s avantgardními umělci nebo čerpá z ne příliš známé módní historie. Má na svědomí již několik "must haves" jako velké masajské šátky (nejlepší byla verze skoro jako deka), pyžamový smoking (nosil jej i Marc Jacobs) nebo kabáty s potisky od Christophera Nemetha. Národní hrdost v nás může navíc zažehnout fakt, že si Kim za svého exkluzivního modela a tvář pro pánskou linii Louis Vuitton zvolil dvacetiletého slovenského modela Davida Trulíka.

KIM JONES VUITTON 1838580a 31578

Catwalk Louis Vuitton Fall Winter 2015 16 Men Collection Paris Fashion Week 66e26

4. Kris Van Assche pro Dior Homme
Kreativním ředitelem značky Dior Homme je od roku 2007. Přišel sem ale už v roce 2000 s Hedi Slimanem, kterému dělal prvního asistenta a se kterým velký fenomén rozjížděl. Nahradit Hediho (který dnes stejně radikálně mění značku Yves Saint Laurent) po jeho odchodu nebyla žádná legrace. Krisovi se to ale více méně úspěšně daří. Jeho minimalistická, militantní a strohá estetika v poslední době rozkvétá květinami a sepraným denimem. Obleky a především košile na míru s vlastním monogramem a kultovní včelou, by neměly chybět v žádném pánském šatníku.

Kris Van Assche Dior Homme c207e

dior00430h gallery image e4a28

 

5. Ital Zucchelli pro Calvin Klein Collection
Italský návrhář stojí v čele pánské linie amerického impéria Calvin Klein od roku 2004. Servíruje extrémní kolekce, jež vypadají možná trochu nudně na fotografiích, ale přelomově na ramínkách v obchodech. Hi-tech materiály, laser a svařování, reflexní prvky a pogumování dělají z pánské linie Calvin Klein jednu z nejvíce progresivních linií v pánském universu. Minimalistiská estetika přepracovaná do vesmírné, klubová scéna a americká sportovní estetika chutnají v mixéru designéra, jež vystudoval design a architekturu, víc než opojně.

italo zucchelli CALVIN KLEIN 83030

calvinzs gqlookbook runway calvin klein misc calvin klein.4 101 gallery image ad1bc

 

Sledujte www.elleman.czkde právě teď dochází k velkému souboji pěti mužů, kandidátů na ELLE MANA. Vítěze se dozvíte za pět týdnů. Nezapomeňte, že hrajeme o krásné ceny, které můžou být snadno vaše. !
Hlavním partnerem soutěže je LG styler (parní péče o vaše oblečení), dalšími partnery jsou hodinky Festina, šperky Lotus, oblečení Primo Emporio a vůně David Beckham Beyond.
 

EBC promo