Pohádka podle Lacroixe

Camilla Morton studovala stejně jako několik světoznámých návrhářů módu na Central Saint Martins. Už nějaký čas ji známe spíš jako módní novinářku a autorku bestselleru How to Walk in High Heels (Jak chodit na vysokých podpatcích) nebo Girl Friday (Pravá ruka?), kde popisuje svou práci pro mistra Galliana.

Teď přichází s hodně zajímavým projektem. Vyzývá legendy módního světa k tomu, aby jí sdělily svůj životní příběh a přetvořily ho do formy pohádky. Jako prvního oslovila krále couture Christiana Lacroixe, který svůj život převyprávěl jako pohádku o Šípkové Růžence.
Kniha se tak vyhýbá formě obnošených klasických životopisů, ale zároveň na nic nezapomíná. Skrze nádherný pohádkový svět se dozvíte vše od samého začátku, kdy Christian založil své první krejčovství, až po konec, kdy se mu podařilo vybudovat módní dům a stát se titánem couture. Lacroix publikaci navíc doplnil krásnými ilustracemi.
Knížku s lesklými listy, která potěší všechny módní nadšence i sběratele, seženete on-line například v obchodě Amazon.com.

Krátce o autorce
Camilla Morton jako malá chodila do dívčí školy. Byla tichá a stydlivá, ale měla svůj sen. Chtěla se stát pianistkou. Osud s ní však měl poněkud jiné plány. Během studií na škole Central Saint Martins College si vydělávala jako prodavačka. Po promoci se sebrala a odjela do Paříže, kde začala pracovat u Johna Galliana. Jak sama ve svém životopise popisuje, až když jí v bytě praskla i poslední žárovka, rozhodla se vrátit zpátky domů. Jako módy znalá začala přispívat do módních rubrik novin i časopisů – Vogue, Harper’s Bazaar, The Telegraph nebo Time Newspapers. Její největší vášní jsou módní přehlídky. Dodnes z nich často dělá reportáže a stále, i když na dálku, spolupracuje s Johnem Gallianem.
Kdo myslíte, že bude jako další vyprávět pohádku svého života?

EBC promo