Seznamte se s novými haute couture designéry

Každoročně vyhlašuje francouzská módní komora Chambre Syndicale de la Haute Couture nejprestižnější seznam módních značek na světě - haute couture. Jen pár návrhářů se do elitního klubu dostane. Proč? Je to haute couture! To nejlepší z nejlepšího. Tisíce hodin ruční práce. Nejjemnější hedvábí, jaké si jen umíte představit. Kreativita bez hranic. Svět, kde nic není nemožné. Doslova.

mugler bd8b9

Ke stálým členům patří Dior, Chanel, Givenchy, Jean Paul Gaultier nebo Maison Margiela a tzv. korespondenčním hostům (Valentino, Versace, Elie Saab, Fendi, Giorgio Armani, Viktor&Rolf a Azzedine Alaia) rada přizve několik dalších módních domů, které mají šanci ukázat, zda-li se mezi absolutní špičkou dokáží prosadit. Pro každého návrháře jde o velkou událost, není nic lepšího než haute couture. Na lednovém fashion weeku bude po dlouhé době rekordní počet pozvaných.

Seznamte se s novými haute couture značkami, které představí své kolekce už za měsíc v Paříži.


 

Georges Hobeika

Libanonský návrhář Georges Hobeika několik let představuje své couture kolekci v Paříži, v lednu ho čeká debut v oficiálním kalendáři haute couture. Hobeika není rozhodně žádným nováčkem, jeho šaty si zamilovala celá řada hollywoodských hvězd a nedávno jsme mohli obdivovat jeho róbu pro Ples debutantek, kterou navrhl pro hraběnku Angélique de Limburg Stirum. Jeho sexy overaly a snové šaty miluje i Karolína Kurková, Emma Roberts nebo Marion Cotillard.

Vedle hodně sledované linie večerních šatů navrhuje taky kolekce ready-to-wear, doplňků, svatebních šatů a linii GH by Georges Hobeika. Žhavou novinkou je kolekce nábytku, který designér ve volném čase rád navrhuje. Jestli máte rádi barvy, éterické víly, romantické květiny a dokonalé výšivky na hedvábí a tylu, pak se můžete těšit na přehlídku 23. ledna 2017, kdy Georges představí svou haute couture kolekci jaro - 2017.

 {YouTube}9oT107vuWPs{/YouTube}


 

Galia Lahav

Jméno Galie Lahav není pro módní experty ničím novým. Původem ruská učitelka umění v sobě nezapřela své kořeny, ve třiceti letech se rozhodla pokračovat v rodinné tradici a začala se věnovat módě. Od ručných krajek se dostala až ke svatebním šatům. Dnes má hlavní sídlo v Tel-Avivu a spolu s návrhářem Sharonem Severem se soustředí hlavně na klasické svatební šaty.

Co můžeme čekat na přehlídce? Sharon Sever, který pracoval v ateliérech Balenciaga, Carven, Balmain a Lacroix, jistě ukáže plno inspirace pro dámy, které plánují svatbu a že se bude na co dívat.

{YouTube}UCIqAmePdgA{/YouTube}


 

Antonio Grimaldi

Italský návrhář je naproti první dvěma nováčkem ve světě couture. Minulou sezonu představil svou kolekce v hotelu Ritz a teď ho čeká premiéra na pařížském přehlídkovém mole a hned v rámci haute couture fashion weeku. Co přiveze z Říma? Bude-li pokračovat v nastoleném stylu, čeká vás jemná barevná paleta, výrazné kontrasty materiálů a nečekané textury.

{YouTube}xUtJ30FqoXQ{/YouTube}


 

Maison Rabih Kayrouz

Jméno Rabiha Kayrouze není na seznamu haute couture žádnou novinkou, designér již před několika sezonami byl součástí oficiální haute couture scény. Jeho kreace jsou plné silných emocí. Svého času hodně sázel na unisex, jeho modely stíraly veškeré hranice mezi dámským a pánským šatníkem. To ještě předtím, než na tuto hru přistoupily velké módní řetězce.

Na rozdíl od jiných libanonských designérů, je Kayrouz větší minimalista a víc než na výšivky sází na výrazné střihy. Jeho saka, overaly a kabáty si zamilujete na první pohled. Co chystá na jaro - léto 2017? To je zatím ve hvězdách. Každopádně se to dozvíme už v neděli 22. ledna.

{YouTube}A208vmIK-Yc{/YouTube}


 

Xuan

Na prvním místě umění. To je hlavní krédo značky Xuan, která vznikla před 15 lety v Amsterdamu. Poslední kolekce byla ... no, nečekejte klasické přehlídkové molo, ale kostky ledu. Křehkost šatů a šperků tak mohla dokonale vyniknout.

Svou první haute couture kolekci představí ve čtvrtek 26. ledna.

{YouTube}52rautxsT-I{/YouTube}


 

Hyun Mi Nielsen

Tohle je největším překvapením na seznamu nových haute couture členů. Christine Hyun Mi Nielsen, dánská designérka narozená v Koreji, vystudovala londýnskou Royal College of Art and Design, ještě předtím, než v červenci letošního roku založila vlastní značku, pracovala jako ředitelka studia pro dámskou pret-a-porter Balenciaga a Givenchy a taky u Alexandra McQueena v Londýně. Co můžeme od této designérky čekat? Prakticky všechno!

Mezi pozvanými hosty se znovu ocitly značky Aouadi, Francesco Scognamiglio, Guo Pei, Iris Van Herpen, Julien Fournié, Ralph&Russo, Schiaparelli, Ulyana Sergeenko, Vetements, Yuima Nakazato a Zuhair Murad.

EBC promo