Vygumované obočí a žádné rty? Proč ne.

Designér Patrick Mohr od roku 2008, kdy založil svou stejnojmennou značku, vytváří excentrické, provokativní, ale zároveň velmi jednoduché modely oblečení. Jeho chápání módy je vzdálené třpytu, lesku a okouzlujícímu vzhledu. Při tvorbě balancuje mezi avantgardou a streetovým oblečením. Jeho věci přesahují hranice mezi nositelnou módou a uměním.
Sám si klade za cíl odhalit potřeby jednotlivce prostřednictvím jeho zevnějšku bez ohledu na pravidla nebo normy. Zkrátka a dobře, kdybyste viděli někoho ve věcech od Patricka, hned byste měli vědět, co ten dotyčný vyžaduje a co je pro něj důležité. To je přece fajn, nebo snad ne?
Celá filozofie značky Patrick Mohr je založena na takzvaném ‚gender mainstreamingu‘, který nerozlišuje pohlaví. Všechno je tak výhradně unisex. Už to začíná být divné, že? Tím to ale nekončí.
Jeho přehlídky jsou kapitola sama pro sebe. Vzhledem k jeho oblíbeným bezpohlavním hrátkám poslal na molo třeba kulturisty – muže i ženy (uznejte, zas takový rozdíl mezi nimi není). Nebo jeho ‚homeless chic‘ akce! Modelové i modelky vyšli na runway plešatí, jen s dlouhým plnovousem. Při představení poslední kolekce podzim/zima 2011 na berlínském fashion weeku zase modelkám vygumoval obočí a slepil rty k sobě tak, že nebyly vůbec vidět.

My se už začínáme trošku bát. Co si o tom myslíte vy?

EBC promo