5 otázek pro designéra COS

Co je vlastně tou pravou DNA pánské kolekce COS?

COS je značka, která se snaží svým klientům nabízet věci na každodenní nošení, jež ovšem jsou něčím zvláštní, jiné, rozpoznatelné na první pohled. Stejně důležitá je pro nás funkčnost jako být chic a trendy. Byli bychom rovněž rádi, kdyby ti, co COS nosí, brali naše kolekce jako nadčasové. V každé kolekci tak najdete dokonalou bílou košili i dokonalé černé kalhoty.

Jak vypadá tvůj tým?

Jsme naprosto mezinárodní tým, který vychází ze skandinávského módního dědictví. Celý kreativní tým, to znamená dámské i pánské kolekce, čítá asi dvacet lidí, kteří pracují na plný úvazek.

Popiš proces tvorby nových kolekcí na danou sezonu.

Nejdřív se sejdeme s Karin Gustafsson, která má na starosti dámské kolekce. Skoro se spolu zamkneme do jedné místnosti, kam předtím přineseme všechno, co nás v poslední době, za posledního půl roku, inspirovalo. Může to být úplně cokoli. A na základě toho se snažíme vystavět společný příběh, který následně tlumočíme do svých kolekcí. Postupně představujeme společné vize kreativnímu týmu a snažíme se, aby byly srozumitelné i pro zákazníky. No jo, občas se všichni i dost pohádáme...

Co je v aktuální kolekci jaro – léto 2016 úplně nového?

Například jsme se snažili najít úplně nový pohled na klasická bílá trika a košile. A pak denim. To je pořád tak skvělý materiál! Máme z něj letos i trička a cardigany. Budete je milovat!

Které tři kousky z nabídky aktuální kolekce COS by měl každý muž mít ve svém šatníku?

Nějakou bílou košili, právě teď je naše nabídka vážně pestrá, aspoň co do střihů. Snažte se, aby vaše silueta byla co nejvíc uvolněná a zároveň co nejvíc módní. Pak bych vybral nějakou z mikin, ty všichni v týmu COS máme hodně rádi. Minimalismus stále vládne světem! A pak komplety. Kalhoty a top ze stejného materiálu. Na ně jsem obzvlášť hrdí. Ale pořiďte si od nás vlastně cokoli!  

cos1 ba018

cos2 3ee06

cos3 1e3ce

cos4 ff8eb

EBC promo