Antonio Banderas bude hrát Gianniho Versaceho

Antonia proslavila spolupráce s dalším Španělem - se samotným Pedrem Almodóvarem. Začínal u něj jako zamilovaný psychopat a únosce ve Spoutej mě! Ale v té době byli Pedro a Antonio na začátku - mladíci, kteří na svoji filmovou slávu zatím jen netrpělivě čekali. Antonio se následně zviditelnil v Hollywoodu rolí homosexuálního milence ve filmu Philadelphia. Pak se z něj na čas stala hvězda akčních filmů - Desperado, Zabijáci a Zorro. Taky hrál, zpíval a tancoval v muzikálu Evita, zamiloval se do podvodnice Angeliny Jolie v eroticky laděném filmu Sedmý hřích. Hrál v akční pohádce Spy Kids a mluvil roztomilého kocoura ve Shrekovi.

5038f03e37e4202d9d4d36c2dfe682ec XL d5f0e

Antonio není jen herec, nahlédl důvěrně i do módního světa. Minulý rok se přihlásil na studia módního návrhářství na londýnské prestižní univerzitě Central Saint Martins. Na designu pánské kolekce spolupracoval s highstreetovou skandinávskou značkou Selected. Takže Banderasova nová fimová role není zas až tak překvapivá. Navíc, fyzická podoba s Giannim Versacem by tu byla.

Produkce filmu má v plánu začít natáčet už teď v prosinci v Miláně. Do režiserského křesla se posadí Dán Bille August, který za filmový debut z roku 1987 Pelle Dobyvatel získal Zlatou palmu v Cannes a byl nominován na Oscara i Zlaté glóby. Z Milána se filmový štáb přesune do Reggio Calabria (místo narození Gianniho) a do Miami, kde byl Versace v roce 1997 zavražděn.

Italský módní dům Versace není z natáčení nijak nadšen, dokonce vydali velmi chladnou tiskovou zprávu: "Film není autorizovaný, nejsme vůbec obeznámeni se scénářem a natáčením. Na tento film by proto mělo být nahlíženo pouze jako na fikci."

Il nuovo film su Gianni Versace Antonio Banderas interpretera lo stilista image ini 620x465 downonly 6471d

Banderas a August spolu pracují již podruhé, jejich první společný film se jmenuje Dům duchů, je z roku 1994 a byl natočen podle románu chilské spisovatelky Isabel Allende v hlavních rolí s Jeremym Ironsem, Meryl Streep a Glenn Close. Antonio ve filmu hrál mladého revolucionáře a lásku Winony Ryder.

Italský návrhář Gianni Versacevyrůstal společně s bratrem Santem a mladší sestrou Donatellou, která po jeho smrti převzala vedení módního domu Versace. Jejich matka Francesca byla krejčová a Gianni si jako velmi mladý založil módní značku Versace v Miláně - tvořil oblečení, doplňky, make-up, dokonce i užitý design. Gianni byl homosexuál a žil se svým partnerem a modelem Antoniem D'Amico až do své tragické smrti - Versace byl ve svých padesáti letech nalezen svým asistentem na schodech domu v Miami Beach. Byl zastřelen a jeho vrah se o 8 dní později stejnou pistolí zasebevraždil. Police prohlásila, že neví, proč byl Gianni zavražděn. Vražda se nikdy nevysvětlila. 

EBC promo