Chcete být in? Oblečte si vysokoškolskou „uniformu“!

Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze si své studenty hýčká. A to rovnou v módním slova smyslu. Povinnou vysokoškolskou docházku se rozhodla studentům zpříjemnit kolekcí univerzitního oblečení a doplňků. Poměrně odvážný experiment v zemi, která školní uniformy téměř vůbec nezná. “Chtěli jsme něco, co budou studenti s nadšením nosit, podobně jako na amerických nebo britských univerzitách. Zkrátka ne jenom tričko, které si student vezme na chatu na sekání dřeva,“ vysvětluje vysokoškolský módní experiment PR koordinátorka Fakulty sociálních věd Marianna.

A víte, kdo za tím vším nejvýrazněji stojí? Dvě členky junior týmu ELLE! Designérky Martina a Agáta se už před rokem pustily do navrhování vizuálu. „Bylo nám jasné, že musíme vytvořit stylovou kolekci, co má šťávu. Inspiraci jsme hledaly u amerických baseballových dresů. Do loga jsme zapracovaly erb zakladatele univerzity a písmo stylizovaly do varsity stylu,“ vysvětlují svůj nápad holky.

Do kolekce kromě triček a batohů patří také hoodies, bundy a sportovní tašky. Novou školní “uniformu” si můžete vyzkoušet záhy - na letošní opening party studentské kavárny Na Hollaru, která prošla božím redesignem. A to už tenhle pátek 9.řijna od 17 hodin. Tam prostě potřebujete všichni být!

„Uniformní“ kolekci FSV si prohlédněte v galerii. 

Foto: Jan Červenka

EBC promo