Chete být bilionářem? Podnikejte v módě!

Historický moment pak oslavovalo celé Španělsko, protože Ortegův příběh je jako z pohádky. Syn železničáře, který začal ve čtrnácti pracovat jako poslíček výrobce košil, aby si později založil vlastní malou dílnu na výrobu nočních košilí, spodního prádla a dětského oblečení, se vypracoval doslova z ničeho. Navíc v malém městečku Coruna v Galicii na severu Španělska. První obchod Zara se otevřel už v roce 1975. Dnes má přes 6000 poboček a pod jeho společnost Inditex patří řada dalších značek jako Massimo Dutti, Bershka, Pull & Bear aj.

zara a9b0d

Kampaň Zara podzim zima 2015.


Přestože se 79letý Amancio Ortega pohybuje v první desítce nejbohatších mužů na světě už několik let, více se hovoří o lidech, jež vydělali své biliony na internetu, realitách, cukrovinkách nebo ropě. Přitom v první třicítce se pravidelně pohybují další výrobci oděvů a doplňků. Francouz Bernard Arnault s rodinou, jež je zakladatelem luxusní skupiny Louis Vuitton Moet Henessy, Švéd Stefan Persson se svojí skupinou společností v čele s H&M a nebo Američan Phil Knight se značkou Nike.
Je tedy na čase, aby se móda přestala považovat za "okrajovou" záležitost. Protože její síla je evidentně nejen v sebevyjadřování, ale také umí generovat obrovské zisky.

Galerie nějbohatší muži v módě:

 

EBC promo