COS slaví 10 let a má novou limitovanou kolekci

Minimalistická značka COS slaví 10. narozeniny, ale dárek si pro nás přichystali její designeři. Ti na oslavu výročí přišli s limitovanou kolekcí deseti modelů pro ženy, muže i děti, jejichž hlavní inspirací je japonská kultura a origami. Střih každého kusu oděvu je vytvořen jako skládačka z plné šíře použité látky, jeden tvar rozhoduje o dalším, takže a jsou omezeny jakékoliv přebytky. Díky těmto postupům vznikla čistá a uvážená kolekce s přímočarými siluetami v duchu velmi aktuálního tématu udržitelnosti.

Kolekce je vyrobena z lehkých materiálů  jako je čistá bavlna a technický polyester, a to v pouhých dvou odstínech, pískové a bílé. Na své si přijdou všichni minimalisti. Kreativní ředitelka COS Karin Gustafsson ke kolekci říká: „Náš designerský tým hledal příležitosti, jak si hrát a experimentovat během procesu stříhání a současně nově využít postupy stojící v pozadí designu. Střihači a návrháři pracovali souběžně a využívali historické techniky, které maximalizovaly využití materiálů. V budoucnosti se budeme nadále zaměřovat na efektivní využívání látek a inovativní techniky.“

Limitovaná kolekce '10' bude v prodeji od 24. března 2017, a seženete ji v butiku i online, na cosstores.com.

Prohlédněte si všechny kousky z kolekce už nyní v naší galerii a rovnou si začněte vybírat, pro které kousky vyrazíte do obchodu. Nebo je snad budete chtít všechny?

EBC promo