Devadesátiletá módní hvězda Instagramu: Baddie Winkle

text: Eva Šindlerová

S oblibou nosí třpytivé flitrované róby doplněné BDSM chokery na krku, psychedelické i leopardí vzory, tepláky s marihuanovým potiskem, či latexové koktejlky. „Necítím se stará", říká Baddie. Na instagramu ji aktuálně sleduje 3.5 milionu lidí, jejím nejoblíbenějším zpěvákem je Drake a mezi její sledující patří i Rihanna nebo Miley Cyrus.

„Chlapy vám kradu už od roku 1928.”

Tahle fashion ikona se ale nejmenovala vždycky Baddie. Helen se narodila v roce 1928 ve městě Hazard, v Kentucky, do ortodoxní křesťanské rodiny. Vyrůstala na farmě a ve dvaceti se vdala. Baddie sleduje nejnovější světové trendy a reaguje na ně, avšak stále si uchovává vlastní styl. V jejím šatníku najdete neonové kožichy, obří šperky, péřová boa i kožené bundičky. Pro někoho vrcholem extravagance a nevkusu, pro Baddie základ šatníku. „Ve svých jeanech mám úžasný zadek", píše na instagram.

Sestry Kardashianovy se ve svých louboutinkách musí třást

Během pár měsíců získala miliony sledujících. Je pravidelným hostem fashion weeků a koncertů, přátelí se s raperem Weekndem nebo Nicole Richie. „Vždy jsem byla divoká", říká Baddie, „Nikdy jsem se nestyděla a vždy milovala tanec". Baddie už spolupracovala třeba s oděvní značkou Missguided a je jednou z tváří kosmetiky Urban Decay. Fotila i pro módní magnát Supernova, oblíbenou značku sester Kardashianových, Jenner. Je fanynkou kontroverzních sloganů jako „Don't even look at me, you basic!", „Babygirl" a nebo „Be a slut".

Jako Helen chodí každou neděli do kostela - pokaždé v jiném modelu - a jako Baddie na červený koberec. Vydala také knížku „Baddiewinkle’s Guide to Life“. Není to ale žádná suchá autobiografie, nýbrž vtipný, s nadhledem psaný průvodce jejím životem se spoustou dobrých rad, jak si lépe užít vlastní život a jak se lépe oblékat. A jaká je její nejdůležitější módní rada? „Nemusíte zůstávat jen u tónů černé a šedé, protože taková zrovna panuje ve světě nálada. Oblékněte se do barev a uvidíte, že vás rozzáří zvenku i zevnitř!", radí Baddie.

Baddie je nekonečnou inspirací zejména pro dnešní generaci mileniálů a stará si prý vůbec nepřipadá. „Znám spoustu starých a zbytečně úzkostlivých lidí", říká,„ "Ale já nejsem stará. Nikdy jsem stará nebyla". Její vzkaz pro všechny babičky a dědečky: „Život máte jen jeden. Nekoukejte na to, co vám říkají ostatní a pořádně si ho užijte!"

Podívejte se na její instagram @baddiewinkle a nebo k nám do galerie a zamilujte se do zářivého stylu Baddie.

EBC promo