Film o návrháři McQueenovi

Film se zaměří hlavně na McQueenovu přehlídku podzim zima 2009, která byla retrospektivní, magická a hlavně přelomová. Alexanderovi tehdy ležel u nohou celý módní svět. Proto nikdo nepochopil, když si jen rok po této nezapomenutelné přehlídce vzal život. 

"Tuhle přehlídku Alexander věnoval své matce a snažil se v ní najít rovnováhu mezi životem a uměním a smysl života vůbec," vysvětlují lidé z producentské společnosti Pathé. "Děj filmu se soustředí na kreativní proces během několika měsíců před přehlídkou. Jde o intimní portrét návrháře, muže, který vybudoval uznávanou módní značku. A zároveň je to i pohled do jeho vizuálního světa, kdy z módy vytvářel umění."

810 e8678

Herec Jack O'Connell se nechal slyšet, že postava McQueena je pro něj velkou výzvou. Ale když si vzpomeneme na jeho role ve filmech Nezlomný a Hra peněz, nepochybujeme, že se ctí ztvární i slavného  návrháře.

Film se začne natáčet na jaře roku 2017. Scénář k filmu napsal Chris Urch (stojí za biografickým filmem The Rolling Stone nebo Země našich otců) a je volně inspirován McQueenovým životopisem "Blood Beneath the Skin" od Andrew Wilsona. Na režisérské křeslo si sedne Andrew Haigh, který má na svém kontě "45 let" s Charlotte Ramplingovou a Tomem Courtenayem.

810 2 b68cf

Lee Alexander McQueen měl přezdívku "chuligán anglické módy". Narodil se v roce 1969 v malém anglickém městě Lewishan (severovýchodně od Londýna), jeho otec byl taxikář a maminka učitelka sociálních věd. Lee pracoval pět pro Givenchy, než si založil vlastní značku. Když si v roce 2010 vzal život, bylo mu pouhých 40 let.

810 1 ae60e

V roce 2017 se o tomto návrháři chystá ještě jeden film, který ale bude zaměřený spíše na jeho přátelství a uměleckou spolupráci s módní redaktorkou a múzou Isabellou Blow. V redakci jsme zvědaví, jak tohle fimové klání skončí. 

EBC promo