Marni pro H&M. Módní dům navrhne pro řetězec jarní kolekci.

Dnes vydal švédský řetězec prohlášení, že jeho další jarní kolekce vznikne pod rukama Consuely Castiglioni z italského módního domu Marni. Kdo zná práci Marni, ví dobře, co to znamená. Linie bude především o potiscích, jejich kolážích a živých barvách.
„Chtěla jsem vytvořit šatník v pravém stylu Marni a znovu jsem sáhla k našim oblíbeným oděvům s potisky a látkám, které jsou typickou ukázkou naší značky. Ráda vedle sebe kladu potisky a barvy a míchám moderní etnické vzory s grafikou v duchu Bauhausu… to všechno doplňuji funkčními sportovními prvky,“ říká Consuelo Castiglioni, zakladatelka a kreativní ředitelka slavného domu.
V H&M jsou z kolekce nadšení. „My všichni tady v H&M  jsme se do téhle kolekce zamilovali... Je úžasné pozorovat, jak Consuelo Castiglioni dokáže sladit své návrhy, vytvořit nové kombinace potisků a barev. Za každým kouskem je vidět neuvěřitelná řemeslná zručnost,“ doplňuje Margareta van den Bosch, kreativní konzultantka H&M.
Pánská kolekce se ponese v jemnějším duchu, a to v barvách i látkách. Bude uvolněnější, decentnější. Taková zrelaxovaná variace na klasickou pánskou módu.
Zato ženská kolekce má mít dva základní znaky: živé barvy a potisky. Bude jimi doslova vibrovat. Siluety outfitů zůstanou v klasickém Marni stylu. Přeloženo pro neznalé: čekejte plisované sukně a šaty či zkrácené kalhoty, žakárové vzory. A nejlepší na konec – chybět nebude ani bižuterie, boty, kabelky, šátky.

Nemůžete se dočkat? Co teprve až se podíváte na video o spolupráci Marni a H&M! Už jen kvůli polka dot kostýmku a stříbrným sandálkům začínáme odpočítávat dny.

EBC promo