MET Gala se Sarah Jessicou Parker

Šéfredaktorka amerického časopisu Vogue nazvala MET Gala "módními Oscary". Přípravy na zítřejší večer už vrcholí a tématem pro letošní ročník je japonská designérka, a zakladatelka značky Comme des Garçons, Rei Kawakubo. Po Yves Saint Laurentovi je druhým návrhářem, kterému se této pocty ještě za jejího života dostalo.

Tak co Sarah, už máš svůj outfit promyšlený do posledního detailu? Podívejte se, jaké outfity zvolila v minulosti...


 

Sametová

Ač se to zdá z dnešního pohledu skoro neuvěřitelné, i Sarah byla neokoukanou tváří, když  v roce 1995 na MET Gala debutovala v sametových šatech. Módní debut se jí ale moc nepovedl a tak si dalších 10 let o pozvánce na MET nechávala jen zdát. Její současné outfity jsou daleko více extravagantní a poučena ze své doby "před Carrie" se na MET velmi pečlivě připravuje. 

Sarah o svých přípravách říká: "Čekám na vyhlášení dresscodu a pak se začnu psychicky připravovat. Zároveň se potkávám s návrháři a vymýšlím ten nejlepší outfit."

GettyImages 80041133 6f16c

 


 

Mother of Dragons

Outfit, který bychom mohli popsat jako Medusa nebo jako Khaleesi (Matka draků) ze seriálu Hra o trůny, tak vypadala SJP v roce 2015 na MET Gala. Její klobouček od Philipa Treacyho vzbudil mnoho kritických polemik. Tématem Gala byla v tomto roce "China: Through the Looking Glass" (Čína: pod lupou). Šaty si Sarah navrhla sama ve spolupráci s H&M a stejně jako Rihanniny žluté šaty vyvolaly mnoho polemik i vtipných komentářů.

GettyImages 472163408 5238f


 

Skotka

V roce 2006 téma MET Gala znělo: "Tradice a vývoj v britské módě". Ten rok doprovod SJP na červeném koberci dělal návrhář Alexander McQueen a šaty, které pro ni navrhnul, z ní udělali fashion stálici. Alexander zkombinoval skotskou kostku, krajku a tyl. V roce 2006 patřila Sarah mezi nejlépe oblečené celebrity. 

 GettyImages 57509826 5b03c


 

Kaňky

V šatech od Giles Deacona byla Sarah nepřehlédnutelná a v roce 2013 by si klidně "fashion Oscara" od Anny Wintour zasloužila. A hlavním motiv MET Gala? "Punk: Chaos to Couture" (Punk: od chaosu ke couture). SJP na hlavě měla číro, které nejen symbolizovalo punk, ale i helmy římských vojáků. Jednoduše zvolila chaos. Kozačky pro ni ten rok vytvořil Christian Louboutin. Dokonalost podle Carrie!

 GettyImages 168189945 37c0f


 

Znaková řeč

V roce 2014 MET Gala vzdávalo hold americkému návrháři, jehož jméno v módním světě není příliš známé a skloňované, přesto velmi významné - Charles James. SJP zvolila šaty od návrháře Oscara de la Renty. James miloval navrhování plesových šatů s vlečkou, a tak i Sarah měla šaty s dlouhou vlečkou a na její návrh byl na vlečce podpis návrháře. Díky tomu SJP mohla odpovídat i na jiné otázky, než od koho má šaty na červeném koberci...

GettyImages 488407955 1fcf8


 

Pudrová zamilovanost

Roky před tím, než se pudrová barva stala fenoménem milleniálů, působila Sarah na MET v roce 2010 jako něžná panenka v plisovaných vintage šatech Halston. Dokonale zvolila i romantické líčení a účes a mašlí ve vlasech jen podtrhla svůj už tak perfektní look.

GettyImages 98823652 e96f2


 

Šampaňské, prosím

Rok 2011 byl ve znamení britského návrháře Alexandera McQueena a na jeho počest a v duchu tehdejšího tématu "Savage Beauty" (Krutá krása) si SJP oblékla korálky vyšívané šaty v barvě šampaňského. Sarah vypadala na červeném koberci jako dokolnalá hollywoodská hvězda. 

 GettyImages 113508553 80f9e


 

Růžová kvítka

Růžová byla barvou italské návrhářsky Elsy Shiaparelli. Rok 2012 byl na MET Gala ve znamení Schiaparelli a Prady - tohle "nemožné" spojení se stalo i hlavním tématem "Impossible Conversations". Sarah tak na večer zvolila kytičkované šaty Valentino, které působily velmi žensky. 

GettyImages 144002605 b3699


 

Třičtvrťáky

Minulý rok byl ve znamení "Manus x Machina: Fashion in an Age of Technology" (Móda a svět technologie). Podle nás si SJP oblékla svůj dosud nejodvážnější look, kalhoty inspirované muzikálem Hamilton. Vedle celebrit, které zvolily většinou robotické a space kostýmy, vypadala Sarah jak z dobového filmu. Svůj look SJP vysvětlila v časopise T Magazine: "Co je to technologie... Chtěli jsme uctít myšlenku, látky a zpracování. Uctít řemeslo a stroje."

 GettyImages 527345080 a2c9e

A čím překvapí Sarah letos? Podívali jsme se na její Instagram, jestli neobjevíme nějaké MET Gala nápovědy... Ale vůbec nic tam nebylo. Nicméně zítra v noci už se to dozvíme. 

 

Zdroj: Allure 

EBC promo