MÓDNÍ STŘÍPKY: SOFIA COPPOLA A MALÁ MOŘSKÁ VÍLA, TRAGÉDIE KOLEM L’WREN SCOTT A PETER PHILIPS PRO DIOR

SOFIA COPPOLA A MALÁ MOŘSKÁ VÍLA
Režisérka Sofia Coppola se chystá natočit filmovou adaptaci pohádky Malá mořská víla a dle všeho prý momentálně vyjednává podmínky smlouvy s Universal Pictures a Working Title. My v redakci doufáme, že se věci vyvinou hodně rychle, a my se brzy dočkáme filmu, v němž podle slov samotné režisérky nebudou hrát roztomilé rusovlásky ani mluvící žluté rybky nebo užalovaní krabi. Nová úpravu díla Hanse Christiana Andersena bude mít na svědomí Caroline Thompson, jež má na kontě už příběhy filmů Střihoruký Edward, Ukradené Vánoce nebo Mrtvá nevěsta. Pro Sofii Coppolu by režírování podobného filmu znamenalo výrazný odklon, jelikož se na post jedné z uznávaných režisérek Hollywoodu etablovala hlavně díky dospělým filmům jako Smrt panen nebo Ztraceno v překladu. Celý svět si je vědom jejího přátelství s designérem Marcem Jacobsem, který po ní pojmenoval dokonce i kabelku. Celá záležitost nás tak nutí přemýšlet nad tím, kdo bude autorem kostýmů ve filmu…

TRAGÉDIE KOLEM L’WREN SCOTT
Nejasnosti kolem smrti módní designérky L’Wren Scott jsou konečně vyřešeny. Policie nyní potvrdila, že v den památky narození Alexandera McQueena (17. března) L’Wren ve svém bytě na Manhattanu skutečně spáchala sebevraždu oběšením. Jejího přítele Micka Jaggera zpráva zasáhla natolik, že Rolling Stones v rámci svého australského turné zrušili koncert v Perthu. Návrhářka, která kdysi svou kariéru odstartovala jako modelka v Paříži, kde pracovala pro slavné módní domy, se po návratu do USA začala věnovat spolupráci se slavnými osobnostmi. Oblékala tak například Madonnu, Sarah Jessicu Parker, Nicole Kidman nebo současnou první dámu USA Michelle Obamu. Důvodem k smutnému činu prý mohly být možné dluhy. Připomeňte si práci L’Wren skvělým filmem Eyes Wide Shut, kde se postarala o tvorbu veškerých kostýmů. 


lwren-scott-bryan-adams-vogue-17mar14-2006_b_592x888 

PETER PHILIPS PRO DIOR
Génius v oblasti make-up a beauty produktů Peter Philips je s okamžitou platností novým kreativním a image ředitelem Dior Make-Up. Peter Philips byl až do února loňského roku kreativním ředitelem Chanel Make-Up a právě on světu představil oční stíny Illusion D’Ombre nebo laky na nehty Le Vernis v barvách Mimosa, Jade nebo Particulière. Peter před několika lety rovněž odstartoval on-line projekt Chanel Make-Up Confidential, jenž dovoloval fanouškům make-upu nahlédnout za oponu a využíval internetu jako mediálního kanálu k prezentaci moderních způsobů propagace beauty produktů. Světlo světa tak spatřilo například všem dobře známé roztančené video věnované kolekci laků na nehty. „Jeho talent a jedinečnou moderní vizi krásy uznává celý svět,“ řekl Claude Martinez, prezident a generální ředitel společnosti Parfums Christian Dior. My s ním musíme jen souhlasit. Koho by nedostal jeho animovaný beauty robot!

EBC promo