Nejdůležitější momenty z newyorského fashion weeku

Módní přehlídky, o kterých se mluví

Victoria Beckham Každý rok zdvihá svoji laťku o něco výš. Victoria Beckham opět vzbudila potlesk a vlnu ohlasu, když na mole předvedla kolekci plnou pro ni tak typického luxusního minimalismu, ale pro ni neobvykle doladěného spoustou živých barev a sametu. Jako by chtěla jasně naznačit, že nás bude v budoucnu neustále překvapovat.

nyfw victoria1 bd97a

Alexander Wang Dalším jménem, které se od včerejšího dne skloňuje po celém internetu, je Alexander Wang. Mladý designér v sobotu večer pro velké publikum předvedl kolekci plnou uvolněných, ale odvážných kousků s prvky sportovna i intimity a v každé z nás znovu probudil touhu zahodit veškeré závazky za hlavu a stát se cool surfařskou holkou. Se stejným rozverným mikádem jako měly jeho modelky. Již tradičně je totiž spolu s kadeřníkem Guidem Palauem na přehlídku změnil k obrazu svému, a tak má třeba Kendall Jenner či Katie Moore od víkendu nový – kratší – sestřih.

nyfw alexander edf12

A aby toho nebylo málo, na proslulé afterparty po své přehlídce oznámil svou novou spolupráci pro tento rok. S Adidasem. Zatím nevíme, kdy se začne prodávat online a v oficiálních obchodech (datum bude prý oznámeno již brzy), ale už víme, že alespoň jeden z 84 kousků z černočerné limitované edice s Adidasem logem vzhůru nohama chceme. Alespoň Adéla určitě. 

Kanye West – Yeezy season 4 Osobnost, kterou půlka publika miluje a druhou půlku zcela pobuřuje. Kolem přehlídky Kanyeho Westa se letos strhla mediální mela – už zase. V rámci jeho performance totiž začaly modelky kolabovat z horka a padat v umělohmotných botech a na zlomených podpatcích. Hosté, kteří byli pozvaní na Roosevelt Island, kde se přehlídka konala, tak chvílemi nevěděli, co k show patří a co ne. Celou kolekci plnou černých a tělových body a šatů, bílých mikin, průhledných kozaček nad kolena a army bundiček tak zastínily obavy o dehydratované modelky.

nyfw kanye f02e7

Tommy Hilfiger Pro tuto značku je velkolepá show i set design, který vás na chvilku přenese do jiného světa, už tradiční. Tentokrát Tommy Hilfiger pro své hosty uspořádal cirkus – v tom nejpozitivnějším slova smyslu. Několik tisíc lidí (včetně Taylor Swift) se setkalo na „Tommy Pier“, kde na ně čekal oživený lunapark s velkým ruským kolem a jinými atrakcemi, dočasným tetovacím salonem či malými digitálními kiosky, aby každý mohl zaznamenat svůj #tommynow moment. Celou show i kampaň pro tento rok zaštítila mladá Gigi Hadid.

nyfw tommy 6fa1e

Street-style trendy

V New Yorku stále ještě panuje horké léto a outfity návštěvníků přehlídek tomu odpovídají. Módní ikony ale udávají trendy i tak. Stále vede vlna tzv. slip dresses, tedy šatů s tenkými ramínky, které přímo vybízejí k hravému vrstvení a ke hře s proporcemi. Nadále se objevuje vrstvení crop topů přes jednoduchá trička a šaty. Z barev je na výsluní tělová, pastelová růžová a smaragdové odstíny. Mezi doplňky vítězí cokoliv chlupaté a chundelaté, ať už to jsou boty, či luxusní minikabelka. Materiál, který se začal často objevovat a nás na nadcházející podzim moc baví, je samet. Na street-style fotografiích ho můžete vidět použitý na šatech, na kozačkách i oblecích.

V galerii pro vás máme ty nejaktuálnější a nejzajímavější looky z letošního NYFW, tak se nechte inspirovat spolu s námi!

 

EBC promo