Nové značky, které musíte sledovat

Self-Portrait

Teprve dva roky starou značku Self-Portrait návrháře Han Chonga hollywoodské celebrity přímo zbožňují. Do jeho něžných, ženských šatů se spoustou výšivek, krajek a rafinovaně použitých průhledných materiálů se už oblékla Reese Witherspoon, Olivia Palermo nebo Beyoncé. Chong tvrdí, že jeho práci silně ovlivnil Alexander McQueen. Potenciální zákaznice potěší kromě designu i cena. Šaty s visačkou Self-Portrait, které si hvězdy nezdráhají obléknout i na červený koberec, stojí jen něco mezi 500 a 600 dolary. A to chcete. 

selfportrait 403b7

Re/Done

Ikonické. Udržitelné. Individuální. Takové jsou vintage džíny od značky Re/Done. Jako základ jim slouží obnošené denimové kalhoty Levi’s, které jsou přešívány na džíny „nové“. Děravé kapsy, roztřepené lemy a vyšisovaná barva tak vyprávějí příběh předchozího majitele. Džíny totiž stárnou jako víno a s věkem jsou jen a jen lepší! Každý pár kalhot Re/Done byl pečlivě vybrán a ručně střižen, takže na světě nenajdete dvoje stejné džíny. Ideální pro ženy, které chtějí mít originální „statement“ džíny s příběhem a navíc šetřit přírodu.

redone2 da84a

Misha Nonoo

Nonoo milují newyorkští módní redaktoři i „IT girls“. Návrhářka je původem z Bahrajnu, vyrůstala v Londýně a pracuje v New Yorku - mix kultur se do jejích návrhů zřetelně promítá. Její inspirací je žena, která předchází trendy. Je perfektně upravená, ale přitom má kolem sebe tak trochu uličnickou auru. „Když navrhuji, přemýšlím o tom, jak bude daný kus vypadat s podpatky i balerínami, zapnutý i rozepnutý,“ dodává Misha.

 misha nonoo 145cb

Vetements

Společně pracují teprve rok, ale ihned po jejich první přehlídce bylo jasné, že se rodí něco velkého. Pařížský Vetements je vlastně kolektiv sedmi návrhářů, vedený čtyřiatřicetiletým Demnou Gvasaliem, který pracoval pro Louis Vuitton nebo Maison Martin Margiela. Na tento podzim připravili uniformy se zajímavými proporcemi – cargo kalhoty a pruhované svetry nebo saka a plandavé oversize kalhoty. Sázka na kombinaci hip-hopového stylu a street stylu se vyplatila - už pár dní po přehlídce měli na sobě oblečení od Vetements Kanye West a Kim Kardashian.

kanye in vetements bc78a

 

Další věci těchto značek najdete v galerii. 

EBC promo