REKAPITULACE módy a krásy za ROK 2010

Při ohlédnutí za těmi nejdůležitějšími událostmi jsme jako vodítko využili abecedu. Ke každému písmenu jsme přiřadili důležitý fakt letoška a vše doplnili fotografiemi.

A – Anna Dello Russo
Šéfredaktorka japonského módního časopisu Vogue, která patří k nejvlivnějším ženám módního průmyslu, se za letošní rok stala doslova módním fenoménem. Z Anniných modelů je vidět, že miluje módu. A milují ji i fotografové, během letošní šňůry fashion weeků byla nejfotografovanější ženou!

Anna Dello Russo

B – Balmain
Zlaté šaty Balmain zářily na titulních stranách nejznámějších módních časopisů víc než kterékoli jiné. Na obálku byly nafoceny pro tři verze Vogue, Harper’s Bazaar i ELLE. Žádným jiným šatům se to za letošek nepovedlo.

Balmain

C – Campbell
Kráska s čokoládovou pletí oslavila letos pětadvacet let kariéry modelky. Dolce & Gabbana k výročí navrhli kolekci triček.

Naomi Campbell

D – Diamant
Kromě toho, že se na nějaký čas stala domovem výstavy zlatnického domu Cartier matka měst Praha, se letos za 833 milionů korun prodal nejdražší diamant na světě Fancy Intense Pink.

Cartier

E – ELLE šéfredaktorky
Tištěná ELLE má po Ladě Rudovské novou šéfredaktorku Andreu Běhounkovou. Elle.cz zase Martinu Matyášovou.

ELLE

F – Fashion week
Ano, stejně jako každý rok se i letos celý svět módy točil kolem nich. Jako každý rok fashion week absolvoval trasu New York–Londýn–Milán–Paříž.

Fashion week

G – Gaga
Vyzobala téměř všechny ceny, na které byla nominována, nechala se nafotit jako kluk, oblékla šaty z hovězího a dočkala se svých voskových figurín. Pokaždé je jiná a pokaždé ohromí. Těšíme se na Gagu v roce 2011.

Gaga

H – Harry Potter
Fenomén se po roce vrátil a s ním i obrovské reklamy po celé Praze, co nás zvaly do kina na první část dílu, který uzavírá celý příběh. Příští rok se dočkáme velkého finále.

Harry Potter

CH – Charita
Vše začalo zemětřesením na Haiti, pokračovalo to kampaněmi Viva Glam od MAC na podporu lidí s AIDS nebo projektem vyburcovaným Aliciou Keys, kdy hvězdy zmizely z Twitteru i Facebooku na dobu, než se vybral jeden milion dolarů. Končí to u bazaru Ani a Táni v Mokré čtvrti. Veliké díky všem známým osobnostem, které charitu zaštiťují svou tváří, a díky lidem, kteří přispívají.

Charita, Alicia Keys

I – iPhone
Kolem nové verze telefonu se letos šířila spousta fám. Při držení prý ztrácel signál, při změně času kvůli němu spousta lidí zase zaspala. Nicméně se na něj jako každý rok stály fronty a je stálým nedostatkovým zbožím. Trhákem se stal i nový iPad.

iPhone

J – Jay-Z a Beyoncé
Jay-Z a Beyoncé byli magazínem Forbes vyhlášeni jako nejbohatší pár Hollywoodu. A ještě jim to sluší!

Jay-Z a Beyoncé

K – Karl Lagerfeld pro Pirelli
Focení snad nejznámějšího kalendáře se letos ujal samotný král francouzské módy Karl Lagerfeld. Před objektiv postavil ty nejznámější modely a modelky světa. Dílo nese název Mythology a ne náhodou jsou na fotkách všichni stylizováni do podob jednotlivých řeckých bohů.

Karl Lagerfeld

L – Lara Stone
Kráska s mezerou mezi zuby. Kdepak Madonna, ale Lara Stone! Rok 2010 byl pro ni rokem úspěchu. Vyléčila se z alkoholismu, vdala se a pro svou přirozenou krásu, odhodlání a výdrž na sobě pracovat byla vyhlášena modelkou roku.

Lara Stone

M – McQueen
Jedenáctý únor 2010 je den, kdy svět přišel o úžasného umělce a neskutečný talent, jehož nápady a fantazie vždy zahýbaly celým módním průmyslem.

Alexander McQueen

N – Nízké podpatky
Monument vysokých podpatků byl stržen. Po kolekci Atlantis z dílny Alexandera McQueena, které vévodily 30,5 cm vysoké boty na podpatcích s názvem Armadillo, se návrháři při tvorbě obuvi drželi doslova při zemi. Miuccia Prada v jednom rozhovoru uvedla, že se podpatky snížily z prostého důvodu, aby ženy zahodily balerínky.

Nízké podpatky

O – Ostříhání vlasů
Nejrazantnější změna proběhla na hlavách Emmy Watson a Kate Blanchett. Dlouhou hřívu vyměnily za krátký šik sestřih.

Emma Watson

P – Parfém
V letošním roce jsme stáli u zrodu mnoha nových vůní. Kromě parfémů s labelem módního domu vznikaly i ty, které nesly jméno celebrity. Vzpomeňte si na Fergie a Reese Witherspoon pro Avon, na parfém Sarah Jessiky Parker, Halle Berry nebo módní ikony Anny Dello Russo. Tvorbu parfému oznámila i Lady Gaga.

Parfém Anny Dello Russo

Q – Queen Elizabeth
I královna Alžběta se připojila na Facebook. Dodáme už jen: „Poke the Queen!“

Queen Elizabeth

R – Rtěnka
Nikoho už nebaví rty zalepené lepidlem. Sláva lesku na rty rychle upadla, oblíbenosti se znovu začaly těšit rtěnky – především tmavě rudé odstíny.

Rtěnka

S – Spolupráce
Rok zajímavých spoluprací s rozdílným hodnocením výsledku. I tak by se dal nazvat letošní rok, během kterého kolaborovaly například značky Valentino s Gap nebo Lanvin s H&M. Někdo byl nadšen, někdo zklamán.

Lanvin s H&M

T – Těhotné modelky
Loňský rok se maminkami staly například Heidi Klum, Karolína Kurková, Gisele Bündchen nebo Adriana Lima. Letos to byla třeba Claudia Schiffer, těhotenství oznámily i Doutzen Kroes nebo Miranda Kerr.

Claudia Schiffer

U – Umělé kožešiny
Také si pamatujete na stoupence organizace PETA bojující za práva zvířat, jak atakují přehlídková mola s transparenty schovanými pod kabátem? Těm pro letošní rok odzvonilo. Kožíšky v kolekcích návrhářů nahradil starý dobrý polyester.

Umělé kožešiny

V – Victoria’s Secret
Americká přehlídka roku, kde modely prezentují nejlepší spodní prádlo planety. Během přehlídky vystupují zpěváci a zpěvačky, letos třeba Katy Perry.

Victoria’s Secret

W – William
Jeho Výsost princ William se chystá vlézt do chomoutu s bývalou spolužačkou a dlouholetou přítelkyní Kate Middleton. O její svatební šaty se perou módní návrháři z celého světa.

princ William a Kate Middleton

X – Xena
Nejenže byl její dramatický look letos in, ale navíc se vrátila na televizní obrazovky.

Xena

Y – Yolanda Be Cool
Interpreti s cool jménem nás z rádií se svou chytlavou melodií doslova šikanují již víc než půl roku. Kromě rádia ji můžete znát i z filmu Talentovaný pan Ripley.

Yolanda Be Cool

Z – Zrzavá barva vlasů
Módní editorialy časopisů byly doslova zaplaveny smyslností rusovlasých dívek s běloskvoucí pletí, které tak trochu vytlačily snědé krásky. Nejvíc pozornosti se ale soustřeďuje na nový hairstyle karamelové Rihanny.

Rihanna

EBC promo