SHOWstudio

„SHOWstudio je založeno na víře. Ukazuje celý tvůrčí proces od početí až k jeho dokončení. Je přínosem pro publikum, umělce a umění samotné,“ tolik na úvod Nick Knight.

Určitě jste už na internetu narazila na videa, v nichž hlavní roli hrají ty nejkrásnější věci z přehlídek (modelka ani není důležitá). V žádném takovémto filmu nechybí zvláštní hudba, zajímavý střih nebo zpomalené záběry. To vše dohromady tvoří neuvěřitelné dílo, které nejenže působí na všechny vaše vjemy, ale ještě jako by vás začalo nahlodávat zevnitř a křičelo: „Pusť si mě znovu a znovu…“ Přesně taková videa pocházejí z SHOWstudia.

Web, který v roce 2000 založil vynikající módní fotograf Nick Knight, stihl získat už celou řadu ocenění. Jde o absolutně průlomový projekt v oblasti módy. Vyniká v uměleckém fashion filmu i v nejnovějších technologiích. Poskytuje přímé přenosy ze světových přehlídek, a umožňuje tak proniknout do dříve uzavřeného světa módy. Komukoli se zachce. Na stránkách SHOWstudia můžete zabloudit i do e-shopu, který nabízí téměř vše, co má něco společného s uměním a módou. Od haute couture modelů přes panenky v modelech Viktor & Rolf až po od Lady Gaga počmáraný pisoár.

SHOWstudio spolupracuje s několika nejvlivnějšími osobnostmi současné módy. Jmenovitě – Johnem Gallianem, Maison Martinem Margielou, Kate Moss nebo Lady Gaga. Do své smrti s nimi spolupracoval i legendární Alexander McQueen. Nejde ale jen o zavedené hvězdy! SHOWstudio vždy podporovalo i nové talenty, jakými byli Gareth Pugh, Louise Goldin, Marios Schwab nebo duo Rodarte. Každý aspekt módy je zkoumaný filmem, ilustrací, fotografií nebo psaným slovem. Nestálé a inovativní. Přesně takové totiž SHOWstudio je.

Podívejte se třeba na nejnovější film s věcmi Garetha Pugha.

EBC promo