Supermodelka Cindy Crawford má v padesáti dokonalou postavu

Před dvěma dny ji její manžel unesl na ostrov St. Barth, kde budou slavit její padesátiny. Cindy si už k narozeninám minulý rok nadělila knihu Becoming Cindy, která vyšla na konci roku. Knižka je něco jako autobiografie a zároveň kompilace těch nejkrásnějších fotek, které Cindy za svou kariéru vytvořila s těmi nejlepšími fotografy pro ty nejprestižnější časopisy. Na začátku roku opět proběhly bulvárem zprávy o tom, že se chystá do důchodu, aby se během několika dní objevila v kampani pro Balmain spolu se svými kolegyněmi Claudií a Naomi. Nebojte se, Cindy se do důchodu nechystá.

15 věcí, které o Cindy možná nevíte

1. Na focení si upravovala vlasy sama - když se věnovala modelingu v Chicagu, uměla si udělat makeup i vlasy sama. Používala i svoje doplňky do vlasů.
2. Obdivuje práci lidí, kteří vyznávají přirozenost - o fotografu Herb Rittsovi prohlásila, že jeho práci miluje, poněvadž se na jeho fotkách cítí velmi přirozeně a chtěla by tak vypadat každé ráno.
3. Není zastáncem digitální fotografie - tvrdí, že se tak narušuje přirozený rytmus mezi modelkou a fotografem, poněvadž všichni koukají na monitor, mají potřebu neustále něco opravovat a nezbytný tvůrčí vztah mezi modelkou a fotografem jde stranou.
4. Do objektivu se musela naučit smát - tvrdí, že jí trvalo 10 let, než nacvičila perfektní usměv, proto ji na fotkách na začátku její kariéry nevidíme se moc smát.
5. Její svatba nebyla opulentní - mohla zavolat nejlepším stylistům v oboru, ale nakonec zvolila variantu na pláži, žádné boty, žádný smoking, žádná kravata. Na sobě měla jednoduché šaty, ve kterých by bývala mohla jít rovnou do postele.
6. S oblibou si dělá legraci z toho, že stárne - prý to hodně souvisí s její patnáctiletou dcerou, Kaia je jí totiž podobná jako vejce vejci. Ale přiznává, že stárnutí není vůbec jednoduché.
7. Ráda by více říkala ANO - v jednom rozhovoru přiznala, že na začátku své kariéry měla častěji říkat ano, ale chtěla si prý udržet nedostupnost a status cool supermodelky.
8. V roce 1995 byla nejlépe placenou modelkou planety (časopis Forbes).
9. Za svou kariéru nafotila více než 600 titulek časopisů: Vogue, ELLE, W, People, Allure ...
10. V roce 1992 podepsala s Pepsi a Revlonem smlouvu, která jí vynesla několik milionů.
11. Od roku 1989 do roku 1995 byla tváří MTV a dělala rozhovory se slavnými lidmi pro pořad "House of Style".
12. v roce 1991 si vzala herce Richarda Gereho, rozvedli se v roce 1995 a nakonec je od roku 1998 šťastná s bývalým modelem a vlastníkem restaurací Randem Gerberem
13. Je aktivní členkou PFLAG (organizace za práva Rodičů a přátel lesbiček a gayů).
14. Ve třinácti se do ní zamiloval britský princ William a princezna Diana Cindy pozvala do Buckinghamského paláce.
15. Za nej moment kariéry považuje přehlídku Versace, kdy šla po mole společně s Christy, Lindou a Naomi a DJ pouštěl píseň Freedom 90 od George Michaela.

A ještě poslední maličkost - na Instagramu má tahle modelingová diva víc než 1 000 000 followerů a právě teď tam dává svoje aktuální fotky z narozeninového útěku do ráje s manželem. 

GALERIE TOHO NEJ V ŽIVOTĚ CINDY, ROK PO ROKU: 

EBC promo