Transsexuální modelka Lea T. na obálce brazilské ELLE

Gratulujeme Lee T. Pro někoho, kdo se narodil s kombinací chromozomů YX a kdo podstoupil bolestivé operace, aby se stal ženou, to je ohromný úspěch. A samozřejmě gratulujeme i brazilské ELLE. Vybrat si právě Leu T. chtělo odvahu. I když už se objevila na obálkách několika časopisů, nikdy nešlo o tituly mainstreamové. Teď je to vůbec poprvé, co nafotila obálku celosvětově známého časopisu.

„Jsem nadšená a pyšná na brazilskou ELLE! Fandím své kolegyni Elianě Sanches za odvahu bořit mýty a posouvat hranice. ELLE je sice módní časopis, ale neměl by být lhostejný ke změnám ve společnosti. Více podobných ‚revolučních‘ činů!“ přidává se šéfredaktorka české ELLE Andrea Běhounková.

Alespoň na chvíli odhoďte všechny předsudky a řekněte samy – nevypadá skvěle? Na snímcích Fabia Bartelta s ombre vlasy à la Rachel Bilson (s odbarvenými konečky) a v šatech Givenchy podle nás nemá chybu.
A jen pro doplnění: výběr módní značky Givenchy nebyl náhodný. Lea T. je současnou múzou Ricarda Tisciho.

Ve fotogalerii si prohlédněte i další snímky Ley T. pro brazilskou ELLE, z přehlídky Alexandre Herchcovitch nebo plavek Blue Man. Připojujeme i video, které vzniklo pro brazilskou ELLE (najdete ho v ELLE TV), a krátký záznam Ley T. u Oprah.

EBC promo