Vše o Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend 2013

Hlavní téma Mercedes-Benz Prague Fashion Weekendu v roce 2013 je „Návrat k tradici a řemeslu“. Celý projekt, který je koncipován do čtyř dnů módních přehlídek, prodejních showroomů, workshopů a diskusních panelů představí to nejlepší z české módní scény, zahraniční značky, významné hosty společenského a kulturního dění včetně studentů módního designu.

Opening Ceremony MBPFW 2013

Slavnostní přestřižení pásky a oficiální zahájení Mercedes-Benz Prague Fashion Weekendu topmodelkou Simonou Krainovou a Vierou Schottertovou zahájí dny plné módy 18. 9. v 15.00 hod. před fashion stany na začátku Pařížské ulice. Všem milovníkům módy se tak otevřou pomyslné brány do hlavního dějiště významné módní události

Jimmy Choo

Jimmy_Choo

Čestným hostem letošního Mercedes-Benz Prague Fashion Weekendu je světová módní ikona Jimmy Choo. Do Prahy přijíždí jako ambasador Mercedes-Benz STYLO Kuala Lumpur podpořit mladé designéry. Exkluzivní host se zúčastní sobotní Gala Fashion Night od 21.00 hodin. Jimmy Choo je čestným členem letošní poroty START-UP, tematické soutěže mladých návrhářů. Finálový večer START-UP uzavírá MBPFW 2013 a proběhne v neděli 22. 9. 2013 od 20 hod. V neděli v dopoledních hodinách se Jimmy Choo setká se studenty VŠUP, Ateliéru designu, oděvu a obuvi, který je veden doc. Liběnou Rochovou.

Ochutnávka z Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend přehlídek

19/9/ 2013

První přehlídkový den otevře komponovaná show komentující trendy. Viktoria Vittori, Marcel Holubec W., The Address Idea, Orsolya Csík. Módní přehlídku moderuje Lukáš Hejlík. Ze značek se první den prezentuje například Pietro Filipi či italská značka Tombolini, která v rámci MBPFW slavnostně otevře svůj butik v centru Prahy za účasti dcery zakladatele značky paní Fiorelli Tombolini.

20/9/ 2013

Páteční den je věnovaný módním stálicím, jako je Ivana Follová, nebo Hana Havelková, a dále exkluzivním concept storům v Praze, DUSNI3 v 18.00 hod. a Simple Concept Store ve 21.00 hod.

21/9 | 2013

Sobota se nese v duchu progresivní generace českých návrhářů. Vedle Kateřiny Geislerové v 19.00 h se v sobotu se svou autorskou módní přehlídkou představí i Zuzana Kubíčková, Jsem-Lenka Štěpánková nebo Mirka Talavášková. Sobotní gala večer bude patřit Jakubu Polankovi a Michaelu Sontagovi. Jakub Polanka patří mezi nejúspěšnější české návrháře. Jeho práce učarovala Hubertu de Givenchy či Philippu Starckovi. Jako první Čech vystudoval jednu z nejprestižnějších škol oděvního designu, pařížský Institut Francais de la Mode. Kolekce Belleville je inspirována životem v této čtvrti Paříže. Kolekce Jakuba Polanky vznikla ve spolupráci se značkou Preciosa.

Michael Sontag prezentuje své kolekce na Mercedes-Benz Fashion Berlin od roku 2009, kdy založil svou značku. Michael Sontag vnímá svou tvorbu jako celek. Návrhy oděvů nenazývá kolekcemi, ale tvorbou a jejich produkci jako kontinuální proces. Sezóny na sebe navazují a staví jedna na druhé. Tímto přístupem chce Michael rozostřit hranice dnešního módního světa a vytvořit generalitu oddělenou od parametrů jako je sezóna, trend a věk zákazníků. Na MBPFW 2013 představí svou tvorbu S/S 2014.

21/9 | 21 h START-UP, AWKWARD, MAJA BOŽOVIĆ, MALAYSIA TALENTS

Závěrečný večer MBFWP 2013 a finálový večer START-UP. Uvidíme i nové kolekce loňských vítězů soutěže START-UP, Maju Božović a desinérské duo AWKRARD. Večer představí i návrháře ze STYLO fashion week Kuala Lumpur, do Prahy přijíždí Phuna Boon Yi, vítěz kategorie Emerging Designer of the Year 2013 a Jovian Mandagie, absolutní vítěz a držitel ocenění Designer of the Year 2013. Večer moderuje Lukáš Hejlík.

Doprovodný program

Doprovodný program proběhne v prostoru nazvaném STUDIO v Salvátorské 8, Praha 1. Multifunkční prostor doprovodného STUDIA se v letošním roce poprvé propojuje s etablovaným prodejním festivalem design SUPERMARKET. V rámci STUDIA design SUPERMARKET představíme exkluzivní výběr 35 současných českých i zahraničních designéru ve vlastních prodejních prezentacích. Dále zde naleznete výstavu módních fotografií ELLE Fashion Photo Awards, workshopy s Josefem Ťapťuchem, Alicí Klouzkovou, Kristýnou Javůrkovou, Lucií Kutálkovou, Elou Jediovou, Eugenio Bramberinim, diskuzní fóra s Kamilou Boudovou, studiové přehlídky Jana Zemana, Jany Minaříkové, Magdy Vachúnové a výběr fashion filmů v režii Veroniky Ruppert.

Live streaming

Každý zájemce o českou i zahraniční módu má letos příležitost sledovat celou událost z pohodlí domova prostřednictvím live streamingu na iconiq.cz

Módní taška s charitativním podtextem MBPFW bag

Módní a  zároveň  praktická, taková je fashion taška, kterou si budou moci v průběhu konání Mercedes-Benz Prague Fashion Weekendu od 18.9. - 22.9. 2013  zakoupit všichni milovníci módy.  Fashion Bag MBPFW  je pro tento rok vyroben v exkluzivní edici v černé barvě v kombinaci s bílou a červenou. Taška vytvořená s nadšením a vášní pro  módu má charitativní význam. Každý návštěvník zakoupením této tašky přispěje na nadační fond Impuls, jehož cílem je podporovat projekty, zajišťující komplexní a kvalitní léčbu roztroušené sklerózy, její výzkum, jakož i osvětovou činnost. V České republice v posledních letech přibývá pacientů s roztrošenou sklerózou. V souvislosti s touto nemocí panuje mýtus, že se týká především starších lidí, opak je však pravdou, roztroušená skleróza je onemocnění, které postihuje nejčastěji lidi ve věkovém rozmezí 20–40 let … mladé lidi, zejména ženy. Fashion bag MBPFW  bude svými propracovanými detaily v podobě  uzavírání na zip,  vnitřní laminovanou stranou  a kapsou  pro všechny nezbytné maličkosti stylovým společníkem žen, které zároveň podpoří dobrou věc.

Cena Fashion bag Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend: 350 Kč. 100 Kč  z každé prodané tašky budě věnováno na nadační fond IMPULS.Možnost zakoupení budou mít návštěvníci nejen  v hlavním Fashion stanu Mercedes Benz Prague Fashion Weekend v průběhu konání akce, ale též v partnerských buticích jako například Rimowa, DUSNI3, La Gallery Novesta, DKNY nebo s.Oliver do konce října 2013.

Lokalita

Zápatí Pařížské ulice zaplní profesionální fashion stan o rozloze 1400 m2. Skládá se ze dvou hlavních částí – hlediště pro 600 diváků s přehlídkovým molem a fashion lounge, kde mají návštěvníci možnost se před i po přehlídce občerstvit, případně využít služeb vizážistů Maybelline nebo kadeřníků Redken.

Předprodej vstupenek

Předprodej vstupenek a fashion passů probíhá na webovém portálu www.fashionweekend.cz.

EBC promo