Sofistikovaný šatník jménem Capsule Wardrobe

Když už tu mluvíme o zpomalování módy, neměli bychom zapomenout zmínit systém Capsule wardrobe. Ideální kapsulový neboli minimalistický šatník by se měl skládat z několika nadčasových jednoduchých kousků, které lze navzájem snadno kombinovat a které můžeme vynést při různých příležitostech.

Většinou se uvádí 20–50 kousků, které by měly tvořit pevné a neměnné jádro našeho šatníku (sezonního). Na čísle tu ale tak úplně nezáleží a žádná pravidla zde neexistují. Hlavní myšlenkou tohoto konceptu je vyměnit kvantitu a maximalismus za kvalitu a minimalismus. 

Hlavní myšlenkou je vyměnit kvantitu a maximalismus za kvalitu a minimalismus.

 

Zformování šatní skříně tímto způsobem nám může ušetřit spoustu času – postupně si najdete svůj styl a naladíte se i na podobně laděnou paletu barev. Extra bonus navíc - capsule wardrobe nám ušetří také hodně peněz. A i když se to tak na první pohled nezdá, koupě dražšího svetru se nám za pár let vrátí, protože nikdo není tak bohatý, aby si mohl kupovat levné věci, že? A ještě jedna rada: v second handech se to levným oblečením z dobrých materiálů jen hemží!

Já osobně jsem momentálně ve fázi, kdy je můj šatník všechno, jen ne minimalistický. Znáte to, každý dělá chyby a já teď pikám za svou dřívější obsesi slevami. Nikdy víc! Pomalu ale celý šatník překopávám. Každou novou koupi desetkrát pečlivě zvážím, i když se jedná o svetr ze second handu za 100 korun. Snažím se také přemýšlet nad barvami, některé bych moc ráda nosila, ale vím, že pestré kousky nikdy dostatečně nevynosím. V neposlední řadě se obloukem vyhýbám trendům. Když procházím kolem výlohy, odvracím zrak a na vymazlených webech módních značek už inspiraci nehledám. Na mě si nepřijdete, markeťáci!

Když už teď všichni víme, co to capsule wardrobe je, podíváme se, jaké kousky by měl obsahovat.

 

1. Bílá košile

Zobrazit příspěvek na Instagramu

2. Trenchcoat

3. Sako

4. Kvalitní jeany

Zobrazit příspěvek na Instagramu

5. Černé kalhoty

Zobrazit příspěvek na Instagramu

6. Vlněný kabát

Zobrazit příspěvek na Instagramu

7. Jednobarevné tričko

8. Svetr

Zobrazit příspěvek na Instagramu

9. Mikina

10. Jednoduché šaty

Zobrazit příspěvek na Instagramu

11. Černé boty

Zobrazit příspěvek na Instagramu

12. Bílé tenisky

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Adéla Šponerová