MILUJEME PIERCING NOSU! Z PODZEMÍ AŽ NA MOLA

Víme, Ameriku právě neobjevujeme, piercing nosu se stal mainstreamem už tak před rokem a půl. Nás ale baví pořád a jeho stále vzrůstající popularitu jsme si opětovně uvědomili nedávno – když Madonna začala zveřejňovat fotky z příprav svého turné Rebel Heart Tour, kterým 7. a 8. listopadu poctí i Prahu. Na jejím Instagramu se totiž objevilo tohle:

mad a3941

 

Nechat si propíchnout nosní dírky už dávno není, co bývalo. Dřív se tím totiž často dával najevo postoj odlišný od mínění většiny, osobní rebelie proti konvenčním rodičům nebo touha po jiném životním stylu. Třeba takoví pankáči.  

punk 6815a

 

Pak se delší dobu propíchávaly spíš jiné tělesné části a orgány (pamatujete dvacetkrát a více propíchnuté uši v devadesátých letech?) a ozdoba nosu se dostává znovu do hry a do popředí až s přelomem tisíciletí. Nemalou zásluhu na tom rozhodně má Amy Winehouse a její tolik napodobovaný styl.  

amy e0ec6

 

O několik let později na scénu přichází další zpěvačka (a tanečnice) FKA twigs, jejíž styl je ještě vyhraněnější a ještě víc imitovaný než Amyin a která ze „septum“ piercingu rázem dělá masovou záležitost. A tak teď i v Praze na Náplavce nebo na Stalinu napočítáte za jeden večer propíchaných nosů nespočet. Vlastně i těch nepropíchaných - v tomto případě se fejky velkoryse povolují.  

fka2 6cc5f

 

Abyste si nemysleli, piercing nosu není vůbec jen pro holčičky...

hipster ab105

 

A klidně ho nosí i herečky, které jsou za slušňačky. Třeba Jessica Biel.  

jessica 61456

 

Takhle opulentně piercing obličeje do své show zařadil Givenchy, čímž pádem se dostal i na pole té nejvyšší módy.  

givenchyrunway 9fe20

 

To, že je „septum“ momentálně na módním výsluní, dokazují i obálky prestižních módních a lifestylových časopisů...

rooney 7bce3

...stejně jako celebrity, které své opravdu i falešně propíchnuté nosy velmi rády vystavují očím veřejnosti. Podívejte se do galerie. STAY SEPTUM!

EBC promo