Pruhované triko: Jediný kousek v šatníku, který můžete nosit pořád

Na letní období není nic variabilnějšího než pruhované triko. Velikost i barva pruhů záleží jen na vás, buď pojedete v námořnické klasice nebo v designu podle Jean-Paul Gaultiera. Tlustý i tenký proužek, dovoleno je prostě vše.
1. Navy style: S boyfriend džínami nebo s bílými šortkami, k tomu kecky.
2. Jako Pařížanka: S úzkými džínami, se sakem, s perlami kolem krku, s červenou pusou a "Chanelkou" přes rameno.

A co na pruhy říká redakce ELLE?

Andrea Běhounková, šéfredaktorka
Upřímně přiznávám, že pruhované triko se mi líbí trochu víc na druhých než na mně samotné. Nevím, čím to je, mám jich několik, nosím je ráda, ale když se vidím v zrcadle nebo na fotkách, nejsem si jistá, jestli jsem to úplně já. Moje nejoblíbenější je od Comme des Garsons s nápisem Wear your Freedom. Ráda ho kombinuju s koženým sakem od Ivany Mentlové a vždycky k němu obouvám highheels!

 andreadetail 288e0

Lenka Kermes, stylistka
Proč mám ráda pruhované tričko? Vlastně ani nevím. Víc než pruhované tričko miluji tuto kombinaci: pruhy, perly, červené nehty a opálená kůže.

Zuzana Pelková, kosmetická redaktorka
Nosím ho odmala. Tohle je Chanel, ale jinak si je kupuju v H&M, Cos nebo v Gapu. Čím obyčejnější a vytahanější, tím lepší.

zuzka1_40201.jpeg

Darina Achremenková, art direktorka
Nosím pruhované triko tak často, že si občas říkám, že bych si měla dát s pruhy pauzu. Moje nedostatečná stylingová fantazie? Pak je ale vidím na někom jiném a hned se mi po nich začne stýskat. Pruhované triko mi okamžitě přikáže obléct si modré džíny a bílé conversky. Já bez řečí poslechnu, nic jiného pruhy totiž nepotřebují!

Bronislava Zavadilová, obrázková redaktorka
Proč pruhované triko? Protože Coco Chanel, James Dean v Rebelovi bez příčiny, Audrey Hepburn ve Funny Face, Jean Seberg v U konce s dechem, Jeanne Moreau v Jules a Jim, Brigitte Bardot, Marilyn Monroe, Andy Warhol, Edie Sedgwick, Jean-Paul Gaultier, Kate Moss, Alexa Chung...

FullSizeRender 4 549d2

EBC promo