Street style: bloger Vítězslav Ivičič

Oblékají se lidé v Čechách jinak než ve světě?
Myslím, že z módy v ulicích je zřejmé, že spousta Čechů má ráda sportovní a outdoorový styl. Tím nemyslím polo tričko, pláťáky a tenisky, ale rejoicky a trekové boty. Proč? Asi jsou pohodlnější, upřednostňují praktičnost a to, v čem mohou být celý den a nebude jim vadit, když se ušpiní. To já si dám i bílé šortky, a pak je mi jasné, že si v nich nebudu sedat do trávy nebo na kdejakou lavičku.


Měl by se člověk oblékat podle věku?
To záleží také na tom, jak člověk vypadá a na co se cítí, ale měl by si zachovat určitou soudnost. Líbí se mi, když starší dámy nosí kostýmky a pánové takový ten nenucený elegantní styl anglického džentlmena. Sedí mi to k nim víc než tričko a džíny.

Co nejcennějšího máš v šatníku?
Co se ceny týče, kabát Dior Homme z kolekce jaro/léto 2007, kterou navrhoval Hedi Slimane. Ale nejvíc si asi cením vintage fraku z kvalitní vlny podšitého hedvábím, který jsem si kdysi vydražil na eBayi a který mi padne jako ulitý.

Jaké roční období preferuješ a proč?
Mám rád podzim a jaro. Na podzimu mám rád ten ranní chlad, kdy není ještě úplně zima, ale musím si utáhnout šálu a navléct rukavice, aby mě nezáblo. Na jaře mám rád teplo, kdy ještě není nesnesitelné horko.

Největší módní přešlap?
U sebe… nevím, snad jsem nikdy nevypadal tak, abych se za sebe styděl. Nelíbí se mi oblečení nevhodné k příležitosti, třeba lidi v Národním divadle v džínách nebo když je na pozvánce na party nějaký dress code a nikdo na to nedbá.

Čím chceš jednou být?
To ještě přesně nevím. Jsem mladý a ještě mám čas, abych se úplně rozhodl.

Co máš na sobě?
Džíny Jules, džínovou košili a kožený pásek H&M, džínovou bundu Sasch, boty Sansibar a obyčejného černého motýlka.

Víťu najdete na www.czechfashionisto.blogspot.com