Street style: blogerka Adéla Mazánková

Kde bereš inspiraci?
Všude kolem sebe. Od lidí, které potkávám a něčím mě zaujmou, z ostatních blogů, z Lookbooku, ze street style fotek (nejenom) celebrit a street style fotek z fashion weeků… skutečně tak nějak všude.

Proč bloguješ?
Blogování mě naplňuje. Baví mě rychlá odezva čtenářů a to, že na blogu můžu propojit hned několik svých zájmů najednou – grafický design, fotografování, módu a psaní. Jsem ve fázi, kdy ještě vlastně nevím, co se životem a co chci dělat dál, a mám pocit, že právě blog mě postupně navádí. Díky blogu má člověk rázem takových kontaktů! A navíc je blogování jednou z mála činností, u které zůstávám už tak dlouho. Normálně u ničeho tak dlouho nevydržím.

Co letos nesmí v tvém šatníku chybět?
Už dlouho sháním ideální průsvitnou plisovanou sukni až ke kotníkům, jenže na mě jsou všechny moc dlouhé a ty pod kolena mi zas díky mé prťaté postavě nesluší. A já bych tak ráda vlála! Nicméně určitě mi nesmějí chybět saka všech střihů a barev, roztrhané džíny, které mě zachraňují každé nerozhodné ráno, a wayfarerky!

Řídíš se trendy?
Řídím se trendy pouze částečně či pouze některými. Většinou se držím svého klasického šatníku a z trendů kupuji jen to, co mě zaujme.

Co pro tebe móda znamená?
Hra i byznys v jednom. Pro všechny z nás je to možnost sebevyjádření, která se nám dostává den co den. Někdy mám náladu šokovat, jiné dny zas raději splynu s davem. Ale právě ta variabilita je na tom to nádherné a zábavné.

Co je pro tebe charakteristické?
Jsem malá a blonďatá. Extrovert i introvert v jednom. Ale ne. Nevím, co odpovědět, popravdě mě nic nenapadá. Jsem strašně proměnlivá. Takže třeba ta nestálost?

Oblíbený film?
Jsem na takové ty romantické komedie a pak filmy se skvělou muzikou. Takže jednoznačně Love Actually (Láska nebeská) a The Boat That Rocked (Piráti na vlnách). A jedině v originálním jazyce, ač je český dabing perfektní (zkuste si někdy pustit film s dabingem italským, a uvidíte, jak jsou Češi skvělí), vtipy a ‚hlody‘ vyznějí správně jen v originále. Jinak mám moc ráda i filmy podle Viewegha, protože právě jeho knížky jsou pro mě těmi nejlepšími oddechovkami na pláž, takže do oblíbených filmů i Román pro ženy a Výchova dívek v Čechách.

Oblíbený parfém?
Chloé by Chloé a Burberry Brit.

Oblíbený obchod?
Zara, Topshop, Parfois, Vero Moda, Vila a víc a víc i H&M. A určitě skvělý pražský obchůdek Nymph – směsice všeho dobrého pohromadě a za outletové ceny. Doporučuji.

Co máš na sobě?
Sako H&M, průsvitné tílko Topshop, kraťásky Abercrombie & Fitch, boty ze Šanghaje (ale podobné jsem viděla i na ASOS, kabelka VJ-Style, sluneční brýle H&M, hodinky Parfois, náramky DIY a Accessorize. Adélu najdete na www.chloe.weirdstyle.org.

EBC promo