Street style: blogerka Martina Vacková

Oblékají se lidé v Čechách jinak než ve světě?
Určitě ano, ale globalizace ty rozdíly pomalu smazává. Největší odlišnosti vidím v mentalitě, tady se lidi bojí trochu se v módě odvázat, protože pak se stávají centrem pozornosti a kritiky, a tak se radši drží šedého průměru. V jiných zemích si s tím hlavu tolik nelámou, ale zase to pak někdy dopadá opravdu šíleně. Určitě je ale u nás vidět změna. Jen české celebrity se pořád drží těch džín, bundiček a kozaček. Těch, o kterých bych řekla, že se oblékají dobře, je opravdu jen hrstka.

Měl by se člověk oblékat podle věku?
Do jisté míry určitě. Ale záleží samozřejmě na konkrétním člověku, jak se cítí a jak vypadá. Důležitá je soudnost. Děsí mě, když si starší dámy hrajou na diblíky a nosí minisukně. Já osobně se docela těším, až budu jednou stylová dáma.

Co nejcennějšího máš v šatníku?
Se svým omezeným rozpočtem si nemůžu dovolit nerozvážně utrácet, takže v tomhle se držím docela při zemi. Nejcennější jsou pro mě proto věci, které jsou nadčasové nebo jedinečné. Třeba psaníčko, co mám na fotce. Stálo mě jen 30 dolarů, ale je z krásně zdobené tvrzené kůže.

Jaké roční období preferuješ a proč?
Nemůžu si vybrat, jestli jaro nebo podzim. Jednak tahle roční období obvykle nabízejí nejzajímavější trendy, jednak nemám ráda teplotní extrémy.

Největší módní přešlap?
Celá puberta byl můj modní přešlap. Měla jsem fakt různá podivná období – od superklučičího hiphopového po černé bussines. Ale to je v tom věku docela normální a nad svými starými fotkami se vždycky dobře pobavím.

Chtěla by ses jednou módou živit?
Chtěla bych se jednou živit svým módním blogem, to by bylo naprosto ideální.

Co máš na sobě?
Lněné sako a bílé kraťasy z H&M, krajkové tričko American Apparel a psaníčko z vintage obchodu v Santa Fe.

Martinu najdete na dannyrosefashion.com.

EBC promo