Street style: blogerka Nikola Pospíšil Šiková

Oblékají se lidé v Čechách jinak než ve světě?
Určitě, každá země má svá specifika, někde jsou na tom lépe, někde hůře, tolik jsem toho zatím ještě neprocestovala, abych mohla objektivně posoudit.
Spíš mě zaráží, že všude kolem nás je víc inspirace než tady – na Slovensku, v Polsku… asi se v Čechách stále ještě bojíme individuálního projevu.

Měl by se člověk oblékat podle věku?
Svým způsobem by ke svému věku přihlížet měl, ale s citem, byla by škoda pohřbít se třeba v padesáti.

Co nejcennějšího máš v šatníku?
Momentálně brýle po babičce, je to jedna z mála věcí, co mi po ní zůstala, a tak pro mě mají velkou hodnotu.
A dále mám v šatníku několik lahůdek, kterých si vážím, nově třeba kabelky od Alexandera Wanga, které jsem si skutečně zamilovala.

Jaké roční období preferuješ a proč?
Miluji všechna, kromě zimy. Mám pocit, že když je teplo a sluníčko, všechno je nějak snazší a život dokážu brát víc s nadhledem.

Největší módní přešlap?
Jak kdy, jak na kom. Nedokážu na to jednoduše odpovědět. I když v poslední době mě iritují legíny pod kolena, je vážně škoda jimi zazdít letní šaty nebo sukni.

Čím chceš jednou být?
Tím, čím jsem teď, prožívám nejlepší období a nechtěla bych na tom nic měnit.

Co máš na sobě?
Džínové vojenské sako a jednoduché bavlněné šaty z H&M – líbí se mi jejich univerzálnost, připomínají mi kousky od A. Wanga a hlavně teď prožívám poslední dny těhotenství, takže pohodlné lehké věci jsou pro mě absolutní základ. Dále mám kotníčkové boty z ASOS – absolutně univerzální a velmi oblíbené, kabelku Alexander Wang, pánský náhrdelník z ASOS a také pánské sluneční brýle Lanvin pro H&M.

Niku najdete na www.nikachic.com.

EBC promo