Oficiální drink Varů odhalen. Přiťukněte si s námi

Campari patří mezi nezbytné společníky hostů věhlasných festivalů ve světě. Nechybělo na Berlinale, filmovém festivalu v Cannes a nyní se barmani připravují, jak rozmazlí vaše žíznivé pohárky na MFF Karlovy Vary. Pro tuto příležitost vám budou míchat unikátní signature drink, vytvořený pouze pro 57. ročník karlovarského festivalu, Negroni KVIFF 57. Originální mix v sobě spojuje chuť Campari, vermutu Cinzano Rosso infuzovaného pomerančovým čajem, prosecca a likéru Grand Marnier, který je unikátní kombinací pravého koňaku a esence divokých tropických pomerančů.

Přijměte pozvání do Campari Lounge

Již tradičně se karmínový Campari Lounge v těsné blízkosti hotelu Thermal stane zbožným majákem pro každého hosta, který zatouží vychutnat si nejen opojné Campari samotné. Slastně se ponoří i do chutí dalších koktejlů na bázi Campari, chybět nesmí ikonický Campari Spritz nebo trendy Negroni. Kromě těchto drinků vám budou dělat v designovém Campari Lounge společnost i významné osobnosti. Dozvíte se něco historii i o správném servírování nápojů, popovídáte si o novinkách i unikátních receptech s barmanskými špičkami a ambasadory. Mezi ně patří Milan Zaleš, vítěz celonárodního kola nejprestižnější světové barmanské soutěže a dlouholetý ambasador značky Campari, a Filip Jančárek, který patří mezi top barmany u nás. Oba se kromě mixologie dlouhodobě věnují i školení a vzdělávání barmanů, takže v jejich společnosti proniknete skutečně důkladně do světa nejen Campari.

Campari Lounge

Campari a film patří k sobě

Kdo jezdí pravidelně do Karlových Varů na filmový festival, ví, že Campari na něm nesmí chybět. Ikonická značka je spjata s filmem již od 20. a 30. let minulého století. Tehdy Davide Campari, syn zakladatele značky, zahájil spolupráci s velkými hvězdami filmu, divadel, kabaretů, ale i se slavnými zpěváky. Společně vytvořili ve své době umělecky unikátní reklamní kampaně, jež tehdy zaujaly širokou veřejnost. Není divu, že na dalších projektech se pak chtěla sama podílet zvučná jména jako Federico Fellini, Paolo Sorrentino a řada dalších umělců. Jen připomeňme legendární krátké filmy Red Diaries (Červené deníky), jež jsou symbolem vášně, dobrodružství a tajemství. Ostatně přicházet s neotřelostí, to je pro Campari typické. „V samotné podstatě Campari je od počátku zakořeněná touha po změně, hledání nových cest, příběhů a inovací. Je symbolem výjimečné chuti, ale i vášně a tajemství, a to z ní vytváří nedílnou součást světa umění. Její spojení se světovými filmovými festivaly po celém světě je dalším dílkem mozaiky bohaté historie značky,“ přibližuje Vilma Kazdová, marketingová manažerka společnosti UPB, která značku Campari pro český a slovenský trh zastupuje.

Zažijte poctu Milánu

Na MFF Karlovy Vary letos proběhne křest nové designové lahve, která je inspirována milánským dómem a pozvedá zážitek z Campari na vyšší level. Milán je městem kultury, světovým centrem designu i módy, a především rodištěm legendárního aperitivu. Není divu, že tvary lahví oblíbeného nápoje se mění s tím, jak pulzující Milán jde kupředu. To dokazuje i nový design. Lahev zdobí reliéf zobrazující jednu z dominant Milána, katedrálu Narození Panny Marie, známou jako milánský dóm. Právě výhled na něj si mohou vychutnat hosté Camparino in Galleria, podniku založeného v roce 1915 samotným Davidem Camparim. Tvar a vzhled nové etikety se inspiruje liniemi milánské pamětihodnosti a zrcadlí výjimečnost, minimalistickou módu a design současného Milána. „Nový vzhled je vizuálním holdem městu, kombinujícím styl, vkus a eleganci. Dynamický pohyb sbíhajících se linií odráží vývoj, kterým Campari během své historie prošlo, cestu od minulosti k budoucnosti, a jeho neustálou touhu po inovacích a rozvoji,” doplňuje Vilma Kazdová.

Campari cocktail

Jednou Campari Spritz, prosím! 

Nezaměnitelný drink Campari Spritz nabízí lehké osvěžení k odpoledním siestám i teplým letním večerům. Hořkosladkou chuť povznáší jemné bublinky prosecca, lehký hlad uspokojí šťavnatý plátek pomeranče. Pokud si nápoj na festivalu oblíbíte, nebo se na MFF Karlovy Vary nedostanete, můžete si drink připravit i doma. Smíchejte led, 2 díly Campari, 3 díly prosecca a 1 díl sody. Dozdobte plátkem pomeranče. Italské aperitivy a mnoho dalšího najdete na www.warehouse1.cz.

Campari Lounge se otevře všem

Campari Lounge bude pro návštěvníky otevřený po celou dobu festivalu od 11:00 do 03:00, první den od 14:00 do 03:00. Kromě Campari budou v nabídce i další oblíbené italské drinky. Mezi 17. a 19. hodinou se budou k nápojům servírovat také speciální italské snacky, autentické milánské aperitivo, tj. drobné občerstvení v době před večeří. Pozdviháme sklenku, přejeme Buon Appetito!  

Měření