Shopping time v historickém srdci Prahy

Proslulá ulice Na Příkopech je promenádou lemovanou mnoha obchody, pokud ovšem budete chtít utéct davům lidí proudících za turistickým potěšením, odbočte do Slovanského domu, kde najdete klidnou zastávku v hektickém dni. V příjemném prostředí tamních kaváren a restaurací proberete obchodní záležitosti s klienty, využijete péče v kadeřnictví a kosmetickém salónu nebo se uvolníte na úžasné thajské masáži. A hledáte místo pro konferenci nebo aktuálně na vánoční večírek? Empire Hall je ideálním prostorem.

Butiky ve Slovanském domě
Info ikona

Luxusní butiky i prvotřídní gastro požitky 

Jaké značky najdete v prostorách Slovanského domu? Eleganci nabízí Weekend MaxMara, basic kousky s notnou dávku nápaditosti nakoupíte ve Wolfordu. Kvalitní obuv a doplňky pořídíte v Baldinini, neotřelost a originalitu poskytuje American Vintage, sportovní móda má zázemí v Nike. A nově můžete odhalit u nás jediný koncept ukrajinských značek v butiku ÓDYAH. Své chutě uspokojíte ve stylových restauracích s mezinárodní kuchyní, jako jsou Ambiente Brasileiro Slovanský dům, KOGO, BAŠU HOT POT, Dhaba Beas, Crystal Gardens či winebar Advivum. Přímo v historickém centru Prahy najdete jediné pražské multikino s deseti sály. Prostor je natolik reprezentativní, že se zde koná i spousta premiér. V komplexu najdete i prémiové kanceláře a byty s jedinečným výhledem. V chladném období si návštěvníci velmi oblíbili venkovní vyhřívaná iglú od CrystalGardens. A když se dotýkáme pomalu vánoční nóty, 24. listopadu v 17 hodin se zde rozsvítí vánoční strom.

Zimní zahrada Slovanského domu
Info ikona

Blízko centra, daleko od ruchu

Prostor Slovanského domu je jedinečný, protože architektura a pojetí představují předěl mezi rušným životem metropole a klidným zázemím tohoto historického domu. Místo je koncipované do posledního detailu. Uprostřed všeho shonu totiž najdete oázu, zahradu, která přímo vyzývá k odpočinku. Klenot ukrytý v samotném centru všeho dění, v němž je zasazena socha Federica Díaze. Skulptura z bezpočtu malých stříbrných plošek, které odrážejí kolorit tamní zeleně, a jejich třpyt evokuje panenskou přírodu. Dojem zdokonaluje originální fontána s párou. A mimochodem, víte, že zde jsou staleté platany, které pamatují časy, kdy se tu v roce 1799 ubytoval ruský vojevůdce Suvorov a očekával obnovení války s Napoleonem? Toto místo v sobě snoubí moderní pojetí, zároveň je zde genius loci s vlivem pestré historie. Ostatně, i proto se zde konala ELLEphoria. Pokud jste náš beauty festival navštívili, jistě vás také pohltilo kouzlo tohoto velkorysého prostoru. Atmosféru místa můžete nasát i prostřednictvím tohoto videa.

Měření