Soutěž Make-up Master CZ/SK: Kdo ze semifinalistů vyhraje trofej?

Dvanáctiměsíční edukační soutěž vizážistů Douglas pod záštitou Yves Saint Laurent má za sebou dramatické semifinále. Po náročných dvou kolech si odborná porota v čele s renomovanou vizážistkou Michaelou Ohemovou pro soutěžící připravila takzvaný Studio Day, kdy se všichni sešli v pražském fotostudiu Cash Only a vyzkoušeli si práci na profesionálním focení. K dispozici tu proto vedle profesionálních kadeřníků byl také stylista Jan Kimák a fotografka Anna Kovačič, která na svůj fotoaparát zachytila módní story. Porota pak podle výsledných fotek vybrala ty nejlépe provedené looky a do finále tak postoupilo pět soutěžících. Kdo z nich bude tím vůbec nejlepším vizážistou v zemi, se dozvíme během beauty festivalu ELLEphoria, který se bude konat 3. až 5. listopadu 2023.

Make-up Master

Až na stránky magazínu

Semifinalisté měli možnost vyzkoušet si práci na módní story, což samo o sobě je jistou výzvou. Na přípravu dechberoucích looků při plnění stránek magazínu nemají make-up artisté hodiny, ovšem na každičkém detailu záleží a v tomto krátkém časovém úseku je potřeba ukázat to nejlepší, co v nich vězí. Cílem soutěže je dodat beauty konzultantům parfumerií Douglas nové zkušenosti, díky nevšední make-up challenge je vytrhnout z jejich komfortní zóny a umožnit jim zdokonalit své make-up techniky. A přesně to si při přípravě módní story vyzkoušejí. Mimochodem, vítěz, jehož jméno bude známo na podzim tohoto roku, se skutečně na stránky magazínu dostane. Vedle hodnotné ceny získá také prostor pro zviditelnění v magazínu ELLE.

Make-up Master

Učit se od těch nejlepších

K ruce byla v době konání semifinále účastníkům soutěže i přední česká make-up artistka Michaela Ohemová. Michaela má za sebou léta praxe a práce nejen na magazínech a my jsme hrdí na to, že se často naše cesty spojují právě na módních foceních. Na svědomí má nespočet nezapomenutelných looků a my ji právem nazýváme skutečným profesionálem. Při příležitosti probíhajícího semifinále jsme si ji rovnou vyzpovídali. Co podle ní bude hýbat světem krásy? A jakou vlastnost či dovednost by měl vítěz soutěže Make-up Master mít? 

Michaelo, co podle vás hýbe světem beauty v roce 2023?

V roce 2023 už make-up svět nemá žádných hranic, které v něm dříve panovaly. Vidím tento rok jako velmi experimentální, jak v oblasti produktů, tak i v samotné jejich aplikaci. Glowy make-up, experimenty s tvářenkami, multifunkční produkty...

A co jím podle vás bude hýbat za 10 let?

Zajímavá otázka. Make-up bude zřejmě podobný, ale tempo, kterým se momentálně svět hýbe, je raketové. Například umělá inteligence už hýbe i naším odvětvím... a tak odhadovat, co bude za deset let, je pro mě zatím ve hvězdách.

Necháváte se vést trendy, nebo máte osvědčené produkty, které používáte nehledě na to, co zrovna trenduje?

Myslím si, že trendy je vždy důležité alespoň do nějaké míry sledovat. Samozřejmě ale ráda pracuji s věcmi, které mám dlouhodobě osvědčené.

Jak důležité jsou pro vás rozmanité barvy a pigmenty? Nebo je vlastně celé umění make-up artistů jenom o nich?

Pigmenty a barvy miluji! Ráda s těmito věcmi experimentuji a různě je kombinuji dohromady. Přiznám se, že jsem velký experimentátor.

Které tři produkty v létě musíte mít ve své vlastní nebo profesní beauty bag?

Nosím make-up i v létě, takže ten s ochranným faktorem. Pak bronzer a také hydratační balzám, například nový Rouge Volupte Candy Glaze YSL. 

Make-up Master
Co pro vás znamená ve vaší práci svoboda?

Má práce je o svobodě v tom smyslu, že se mohu svobodně rozhodnout, do kterého z projektů se chci nastoupím, ale i ve smyslu samotného tvoření. To je na tom to nejlepší – make-up je svoboda, umění a hra! Miluji tvořit a překonávat denně své vlastní hranice. A make-up mi přesně toto umožňuje.

Jaká je vaše rada vašemu profesně mladšímu já?

Každá cesta je přirozený vývoj a za to, kde teď jsem, vděčím tomu, že jsem věci nechala přirozeně plynout.

Nejen dnes jste v roli make-up guru, poradila byste to samé začínajícím make-up artistům? 

Začínajícím make-up artistům bych poradila, ať si jdou za svým snem a najdou si hlavně svou vlastní cestu a svůj rukopis. 

Co pro vás ztělesňuje československá soutěž Make-up Master?

Je to krásný projekt, který přirozeně hledá nové talenty, dává jim nové příležitosti a poskytuje možnost růstu. Inspiruje, protože je spojený s úžasnou značkou Yves Saint Laurent, v jejíž filosofii je psáno, že je o svobodě a překonávání hranic především.

Co by podle vás vítěz měl mít?

Měl by mít talent, pokoru, chuť se učit a v neposlední řadě sdílet lásku k make-upu a beauty světu. 

Make-up Master

Kdo získá trofej a stane se opravdovým make-up masterem se dozvíte v rámci festivalu ELLEphoria. Stay tuned!

Měření