REKLAMA
REKLAMA

Do Turecka nejen za opalováním: Tipy na nejkrásnější písečné pláže

Patara beach

Patara beach je pláž pro náročné turisty. Patří k tomu nejlepšímu, na co v oblasti severního Středomoří narazíte. Písek je lemován malebnými piniovými lesy a často jsou zde k vidění karety, které zde kladou vajíčka. I přesto, že jde o příhodné místo k surfování, není tu hlava na hlavě a krásně si tu odpočinete od lidí.

Kleopatřina pláž

Kleopatřina pláž v oblasti kolem Alanye nezískala svůj název náhodou. Marcus Antonius ji věnoval Kleopatře jako svatební dar. Počítejte s tím, že během sezóny je posetá turisty a plážovými obchodníky. Mimo hlavní sezónu však doceníte specifické kouzlo, kterým se může chlubit jen málokterá turecká písečná pláž.

Pláž u Gokova

Preferujete aktivní dovolenou a nemůžete se dočkat, až vyrazíte na jachtu, osedláte kite board a vyzkoušíte všechny možné vodní sporty? Můžete tak učinit na přírodní pláži u Gokova, která je k těmto aktivitám jako stvořená. Panuje zde klid a příjemná atmosféra.

Pláž Ölüdeniz

Pláž Ölüdeniz („mrtvé moře“) najdete nedaleko Fethiye na malém poloostrově, který vedle pláže vytváří úchvatnou lagunu. Hoteliéři mají v této oblasti smůlu – nesmí se zde stavět, takže jde o perfektní místo na celodenní výlet.

Pláž Altinkum

Altinkum je rezort v západní části Turecka. Turisticky vyhledávaná oblast budí pozornost množstvím památek a velmi pěknou pláží, která je vhodná i pro děti a méně zdatné plavce.

Jste připraveni vyrazit? Ať už nakonec zamíříte na kteroukoliv pláž z našeho výběru, vaše dovolená Turecko bude určitě stát za to.

REKLAMA
REKLAMA

EBC promo

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA