Otestovali jsme nový smartphone Huawei Mate 40 Pro

Huawei představil svou novou vlajkovou loď, která navazuje na propracovanou řadu Mate 30, přidávají se k ní nové a lepší funcke a zabalená je v elegantním matném a okouzlujícím designovém kabátě. Série Mate každoročně ztělesňuje ty nejzajímavější inovace, které technologický gigant nabízí a letos tomu není jinak.

Za posledních osm let přišlo na trh celkem deset různých modelů a model Mate 40 Pro posouvá úroveň chytrého telefonu na ještě vyšší technologickou úroveň – od špičkového výkonu až po unikátní uživatelské rozhraní, každičký detail v řadě Huawei Mate 40 se snaží o ten nejatraktivnější zážitek. Nový telefon Huawei Mate 40 Pro obsahuje světově první integrovaný čipset 5G SoC, Ultra Vision Cine fotoaparát  a ikonický Space Ring Design. To ale není vše, co si tedy na téhle novince skutečně ceníme?
 

Huawei Mate 40 Pro
Info ikona

 

Futuristický design

Jedna z předností, kterou můžete na novém Huawei Mate 40 Pro obdivovat doslova na první pohled, je design. Model je v nabídce ve dvou barevných matných provedeních – okouzlující Mystic Silver a černá – evokující den a noc. Zadní kryt Mystic Silver mění moment každý moment v zábavnou podívanou plnou odlesků a barev, kterou tvoří okolní světlo a úhel, podle kterého telefon právě držíte. A protože forma má následovat funkci, displej Huawei Horizon poskytuje výjimečný obrazový dojem a díky jemným tvarům se telefon také pohodlně drží. 


 

Huawei Mate 40 Pro
Info ikona

 

Odolný i inteligentní

Telefon je odolný proti prachu i vodě a dosahuje maximálního stupně krytí IP 68. (Pozn. red. Mobilní telefony se stupněm IP68 jsou chráněny proti prachu, před nebezpečnými dotyky a proti potopení do vody.) Jeho inovované algoritmy zamezují přehmatům a telefon nabízí také virtuální a dotykové ovládání. Mate 40 Pro má menší výřez pro přední fotoaparát, který je ovšem přímo nabitý technologiemi – nabízí třeba odemknutí obličejem 3D Face Unlock, ultra širokoúhlý selfie fotoaparát i snímač gest, díky kterému můžete přijímat hovory, pořizovat snímky obrazovky nebo přehrávat zvuky. Kupříkladu pokud vám telefon nepřestává na stole zvonit, stačí se na něj dlouze podívat a hlasitost se automaticky sníží. Díky nové funkci Eyes on Display lze zase pouhým pohledem aktivovat telefon pomocí plně přizpůsobitelného interaktivního displeje. 


 

Huawei Mate 40 Pro
Info ikona

 

Dokonalé video, fotky i selfies

Systém čoček řady Huawei Mate 40 byl vyvinut ve spolupráci s oblíbeným a ikonickým výrobcem fotoaparátů Leica. Technologicky průlomový je ultra širokoúhlý objektiv, výkonný hlavní fotoaparát s vysokým rozlišením či silný teleobjektiv. S duálními fotoaparáty navíc můžete pořizovat kvalitní širokoúhlá videa a fotky z přední i zadní kamery.

Fimový objektiv Dual Cine Camera vám zase dovolí natočit ty nejveselejší momenty života v rozlišení 4K a s funkcí Stacionární zamíření snazší než kdykoli předtím. XD Fusion HDR Engine přitom zajistí vyváženou expozici, i když se právě nacházíte mezi světelnými kontrasty. S funkcí Tvorba příběhu můžete do vida vkládat skutečné filmové efekty, stejně jako podkresovou hudbu, filtry a další efekty.

Širokoúhlý Cine objektiv v případě Mate 40 Pro nabízí ještě širší zorné pole, stejně jako bohatší detaily, vylepšený výkon při slabém osvětlení a algoritmy pro korekci zkreslení. Ultra Vision selfie fotoaparát posune vlogování, pracovní cally i selfie o stupeň výš, už jen díky podpoře 4K a možnosti fotografovat ve třech dostupných zorných polích – od blízkého až po ultra-široký.

 

Huawei Mate 40 Pro
Info ikona

 

Zabezpečení a soukromí

Pokud jde o soukromí a zabezpečení, operační systém EMUI 11 obsahuje komplexní řešení na ochranu uživatelů zařízení Huawei. Systém Trusted Execution Environment se pyšní certifikátem CC EAL5+, což je nejvyšší úroveň certifikace pro komerčně distribuované mikrojádro. EMUI 11 rovněž přichází s novými funkcemi ochrany osobních údajů. Před odesláním obrázků mohou uživatelé ze souboru snadno odstranit citlivé osobní údaje, jako jsou umístění, čas a podrobnosti o zařízení. Note Lock uschová osobní poznámky v bezpečí pomocí PIN nebo biometrických údajů.

Odemykat telefon můžete pohledem a to i za horších světelných podmínek. Funguje ale také oblíbené odemykání otiskem prstu uprostřed obrazovky, což se často také hodí, tak například, když se nechcete naklánět hlavou nad stůl. Telefon vás rozpozná a zabezpečí obsah na obrazovce před zvědavýma očima, které vám koukají přes rameno. Tato inteligentní funkce skrývá podrobnosti všech oznámení a uzamyká aplikace, pokud zjistí, že se na obrazovku dívá někdo jiný.

 

Nový telefon Huawei Mate 40 Pro je k dostání v předprodeji s dárkem od 23. října do 11. listopadu za cenu 33 999 Kč. Více informací najdete na shop.huawei.com.