Kolekce Reserved, kterou milujeme my i příroda

Na témata a především aktivity spojené s větší ochrannou životního prostředí a šetrnějších chováním naskakuje stále více firem. Módní značka Reserved není výjimkou. Polská značka se již několik desítek let soustředí nejen na nejžhavější módní trendy ze světových přehlídkových mol, ale především neustále pracuje na nových metodách výroby oblečení a doplňků ekologičtějším způsobem. To se provádí použitím inovativních technologických řešení založené mimo jiné na využívání spotřebního odpadu (například plastových lahví), uzavření výrobního cyklu, snižování spotřeby vody a energie a snížení emisí skleníkových plynů. Proto se na výrobu nejnovější kolekce použila jak organická, tak recyklovaná bavlna, stejně jako recyklovaný polyester, ekologická viskóza Lenzing ™ EcoVero ™ z eukalyptu, bukové a smrkové dřevo, materiál Lyocell-Tencel ™ jemný pro kůži a Eastman Naia ™ z dřevní buničiny - hypoalergenní materiál, který je měkký na dotek.

Reserved

Oblečení z této kolekce je vzdušné, což podtrhuje i jeho jednoduchý střih.  Kolekce Joyful #EcoAware se nese v módních odstínech fialové a zelené (mátové a limetkové) stejně jako klasické bílé a béžové. Jednotné barevné schéma narušují jemné květinové potisky na šedém pozadí a abstraktní lineární vzor inspirovaný přírodou. Průhledný kabát, moderní košilové šaty, tričko s krátkým a vypovídajícím sloganem „I am real“, bunda nebo dámský oblek jsou skvělými příklady toho, jak mohou být trendy šetrnější k životnímu prostředí.

V kampani ke kolekci RESERVED Joyful #Eco Aware na období jaro/léto 2020 září Naomi Chin Wing. Modelka pocházející z Trinidad a Tobago již několik let útočí z módních přehlídkových mol v Paříži a New Yorku a chlubí se portfoliem, které zahrnuje focení pro ty nejdůležitější módní časopisy. Nově je ambasadorkou nové linie Reserved, která ctí ekologické materiály a technologie.

Kolekce Joyful #EcoAware je součástí strategie ECO AWARE zavedené společností RESERVED, která podporuje udržitelný rozvoj. Prvními kroky značky byla výroba kolekcí označené značkou Eco Aware a uvedení kolekce Premium Sustainable.

V letošním roce představí značka program For People For Our Planet, který si klade za cíl vyřešit problém ekologické výroby energie a řádného hospodaření s vodou, který má v příštích letech zajistit, aby 30% továren v jižní Asii pracovalo pod novými pravidly. Za tři roky bude podle plánu pokryto 100% denimových továren a do roku 2025 bude polovina oblečení značky Reserved vyrobena podle pravidel ECO AWARE. Díky programu For People For Our Planet sníží RESERVED svou uhlíkovou stopu až o 15%!

Všechny kousky jsou exkluzivně dostupné pouze on-line na www.reserved.com a v obchodním centru PALLADIUM. 

EBC promo