Novinky do kuchyně a na stůl

Akademie
Baví vás vařit a milujete italskou kuchyni? Potom se můžete přihlásit do Kuchařské akademie Bertolli. Ve třech lekcích se naučíte od nejlepších českých profesionálů několik italských chodů, sommeliéři vám zase poradí s výběrem vhodného vína. Do kuchařské akademie Bertolli se můžete přihlásit na telefonu 723 628 050 nebo přes internetové stránky www.bertolliakademie.cz (tady si přečtete víc o lekcích a lektorech).

Z chilského jihu
Chile je považováno za vinařskou velmoc, a to právem – o kvalitě vína, které pochází z místních sluncem prohřátých vinic, už nikdo nepochybuje. Novinkou, která teď přišla na český trh (byť celosvětově je toto vinařství třetím největším chilským exportérem), jsou kvalitní vína značky Cono Sur.

Bílý sauvignon blanc a chardonnay, červený merlot a cabernet sauvignon z řady Tocornal nyní nabízí za 159 Kč pražský Carrefour, Hypernova a Makro (Cono Sur dále vyrábí i ,vyšší‘ řady Reserva, Vision, 20 Barrels a Isla Negra). Vychutnejte si jeho bohatou chuť i svěžest.

Arašídové
Učarovala vám chuť arašídů nebo arašídového másla? Potom vás možná potěší, že v Americe oblíbené sušenky Reese‘s Peanuts Butter Cups dorazily i na náš trh. Seženete je v Culinarii za 45 Kč.

Napsáno s chutí
Časopis Apetit připravil pro všechny milovníky dobrého jídla už druhou Velkou knihu receptů. Na 552 stranách, za cenu 99 Kč, pro vás redakce Apetitu připravila 267 skvělých receptů a 268 zaručených kulinářských tipů. Knihu receptů seženete od 1. listopadu v hypemarketech, supermarketech a na novinových stáncích obchodních řetězců. Bon Apetit!

Utečte do Escapu
Nových restaurací není nikdy dost, tím spíš, pokud mají zajímavé menu i příjemný interiér. V restauraci Escape v Týnské ulici v Praze si můžete dát jak italské těstoviny, tak saláty a ryby, oproti jiným restauracím ale i českou klasiku – pod heslem ,co se vařilo v Praze před sto lety‘. A proč si restaurace vybrala název Escape? Prý chce nabízet útěk od všednosti, do světa chutí a milé atmosféry.

Po japonsku
Obrovský výběr ryb, nudlí, omáček, čajů, sušenek, polotovarů a vůbec všeho, co potřebujete pro japonskou kuchyni, nabízí Japan Grocery Shop. Ty, kdo mají rádi Japonsko, opravdu nadchne, stejně jako milovníky ryb – těch je tady obrovský výběr, a to za ceny více než příznivé. Produkty pro suši už jsou navíc rovnou připraveny k použití. Japan Grocery Shop najdete v Praze 6 na Puškinově náměstí 10.

Nakrájejte si
Tenoučké ,růžičky‘ ze ztuhlé čokolády, ale i tvrdého sýra vytvoříte velmi lehce s pomocí speciálního kráječe. Pečení nebo příprava nejrůznějších obložených mís tak bude mnohem snazší – a výsledky rozhodně působivé.
Za 400 Kč tento nerezový kráječ prodává Tchibo (www.tchibo.cz).

Mango!
Vodka z Finska, ovoce z tropů – to je nová Finlandia Mango. Spojení jihu a severu přitom funguje velmi dobře, ať už tuto vodku pijete samotnou, nebo v koktejlu – například Mangopirosce s limetkovou šťávou, třtinovým cukrem a ledovou tříští. Finlandii Mango si můžete dát ve vybraných barech či koupit v Tescu (od ledna bude v prodeji i v dalších obchodech).

Osolte si
Sůl a pepř v opravdu netradičním designu, tak se dá popsat slánka a pepřenka FLE-SEXI. Jde totiž o ohebné plastové trubičky, z nichž si můžete sůl lehce odklepávat pomocí otočného nerezového uzávěru. A jak trubičky naplnit? Díky násypnému trychtýřku velmi lehce.
Naoko, 585 Kč.

EBC promo