REKLAMA

5 tipů na nejlepší beauty spánek

REKLAMA

Jestli někde platí pořekadlo "kvalita vítězí nad kvantitou", pak je to u spánku. Ano, dlouhých 8 hodin je obecné pravidlo, ale co když si je dopřáváte a ani tak z vašeho spánku netěžíte maximum?

Víme přesně, co udělat, aby ten váš nebyl "jen" spánkem, ale byl hlavně "beauty sleep". Vyzkoušejte tyto jednoduché triky a uvidíte, že vám vaše pleť i tělo poděkuje. Viditelně!

1/ Stanovte si vaše optimum

Osm hodin, sedm hodin nebo i šest a méně. Každý to mám jinak. Důležitá je pravidelnost a abyste každou noc naspali podobně. Tedy hlavně nedoháněli pracovní týden dlouhým spaním o víkendu.

Jak zjistit, kolik hodin je ideální doba pro vás? Jeden pátek si nastavte klidné odpoledne a běžte spát jak jste zvyklí. Vypněte budík a probuďte se sami od sebe. To samé zopakujte v sobotu a ráno poté si spočítejte, kolik hodin jste od večera naspali. Tak zjistíte, kolik vaše tělo potřebuje. A pak? Opakovat, opakovat, opakovat.

2/ Nechte nohy venku

Naše tělo se na noc chce zchladit. Nejlepší způsob, jak mu to dopřát a přitom nenastydnout je nechat na noc nohy z peřin venku. Díky 

3/ Dejte si před spaním teplou vanu

Abyste rozdíl v teplotě těla na noc ještě uspíšili a tím posílili hloubku spánku, je ideální si dát před spaním horkou vanu. Nejlépe kolem hodiny a půl před tím, než jdete do postele. Speciální tip: Přimíchejte do vody trochu teplého mléka. Vyhladí vaši kůži i uklidní mysl.

4/ Dopřejte si ticho a klid

I pokud byste si měli do uších dát špunty, je lepší si před spánkem eliminovat všechny vzruchy v okolí.

5/ Nepočítejte ovečky

Horší, než se při usínání soustředit na usínání, je jen soustředit se na to, kolik hodin spánku vám "zbývá". Nejenom, že vám to je k ničemu, navíc tím narušujete kvalitu svého opravdového spánku. Pokud se deadliny stresujete během normálního dne, večer se na to vykašlete. I budit se několikrát za noc je naprosto normální, takže hlavně: no stress.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA