Jak se Mariana Prachařová stará o své vlasy?
Mariana není známá jen díky své rodině, za svůj úspěch vděčí především sama sobě. Jaké je tajemství jejích krásných vlasů?

„Jmenuji se Mariana Prachařová, jsem influencer, zpěvačka, herečka. Vlastně mám pocit, že jsem od každého něco a nic pořádně. Baví mě toho hodně, nejsem vůbec zaměřená na jednu věc, takže se stále hledám. Baví mě hudba, filmy, cestování, poznávání. Baví mě komunikace s firmami skrze spolupráce, baví mě móda, beauty. Tenhle rok je můj největší plán vydat co nejvíc vlastní hudby. První klip by měl vyjít v květnu. Stále se to posouvá, ale snad už to tak zůstane. Bude to můj první singl v češtině. Zatím jsem totiž dělala hudbu převážně v angličtině, tak doufám, že se vám to bude líbit. Taky plánuju úspěšně dostudovat a hodně cestovat," představuje se Mariana, dcera herců Dany Batulkové a Davida Prachaře.

Já tě znám především jako blondýnku. Ale je mi jasné, že jsi vystřídala víc barev na vlasy.  

Moje přírodní barva je špinavá blond. Jsem si hodně podobná s mamkou, která je blondýna, a věděla jsem, že k té barvě taky stejně jednou dojdu. Pomalými přelivy a melíry jsem se k ní dopracovala a jsem tak nejspokojenější. Prošla jsem si hodně změnami, co se týká barvy. Měla jsem černou patku (ano, EMO období zapůsobilo). Střídala jsem barvy fialové, růžové, platinové a opět jsem se vrátila k tomu přírodnímu odstínu blond. A teď jsem opravdu spokojená.

Blond vyžaduje hodně péče. Jak se o svoje vlasy staráš? Máš nějakou oblíbenou vlasovou kosmetiku?

Přesně tak. I to je důvod, proč jsem se z platinové vrátila zpět k melírům. Vyžaduje to velkou péči, a jelikož jsem na vlasy byla vždycky ,lempl‘, dokud jsem nezačala spolupracovat s Hair studiem Honzy Kořínka, který mi vysvětlili, že je potřeba vlasům tu péči dopřát, tak bylo jasné, že pro mě platina není vhodná volba, ačkoliv mi tu barvu každý chválil a já si na ní taky zvykla a bavila mě. Péči o blond mi teď ale hodně usnadňuje nová blond řada Blond Absolu od Kérastase, které jsem jedním z ambasadorů. Ty přípravky testuji už dlouho a jsem s nimi moc spokojená. I díky tomu mi platina vydržela tak dlouho studená a krásná a to jsem byla mezi tím i u moře, kde jsem čekala, že mi to zežloutne. No, naštěstí se to nestalo.

Jak často chodíš ke kadeřníkovi?

Spolupracuji jako online ambasador s Hair studiem Honzy Kořínka, kam teď už více než rok pravidelně docházím a kteří i stojí za tím, že jsem si nechala radikálně zkrátit a zesvětlit vlasy. Jsou otevření mým nápadům a změnám a je to pro mě hrozně příjemná spolupráce.

Máš svojí oblíbenou blondýnku? 

Ano. Mojí mamku a zpěvačku Anne-Marie.

A prozradíš nám tajnou radu, jak si udržet zářivou blond? 

Chodit pravidelně ke kadeřníkovi a zkusit Blond Absolu. Vím, že v dnešní době je těžké věřit tomu, když je někdo něčeho ,ambasador‘ a já sama to nemám ráda, ale za svými spoluprácemi a produkty, které propaguji, si vždy stojím a není tomu jinak ani teď.