Co si s sebou přibalit na lyžovačku

Text: Klára Dedková

Na horách už je sníh a není nic lepšího, než ho pořádně vyzkoušet na svahu. Až budete balit na prodloužený víkend plný lyžování, nezapomeňte i na pár specifických kosmetických pomocníků, kteří vám pobyt ve vyšší nadmořské výšce jen zpříjemní. A vaše pleť vám po návratu poděkuje.

Clean your mind, clean your face

To, že jste na horách, vás neospravedlňuje k tomu, abyste svou pleť důkladně nevyčistila. Vezměte si s sebou váš oblíbený kvalitní odličovač a své pleti se věnujte stejně, jako byste byla doma. Ne-li více, protože se musí adaptovat na nové prostředí. A nemyslete si, že se na horách díky čerstvému vzduchu nevyskytují bakterie. Ty jsou bohužel všude.

Opět ta hydratace

Mráz a zima naši pokožku vysušují více než cokoli jiného. Je proto více než žádoucí zaměřit se na její hydrataci. Zabalte si s sebou hydratační krémy (naše oblíbené najdete v galerii) a nezapomeňte rovněž na masku, která dodá vaší pleti dostatečnou vláčnost a dokonale ji vyživí. A hlavně – i když nemáte žízeň, pijte. Pokud budete dodržovat pitný režim, pozitivně se to odrazí i na vaší pleti.

Chraňte se faktorem

Mnoho lidí zapomíná na krémy s ochranným faktorem. Vždyť nejedou k moři! Sluníčko na horách je ale ještě mnohem ostřejší, a proto byste měla používat všechno jen a pouze s ochranným faktorem. Čím vyšším, tím lepším. My doporučujeme zaměřit se i na dekorativní kosmetiku, jež vaši pleť ochrání před slunečními paprsky. Dáváte si na to pozor? Zabalit si hydratační balzám na rty je snad samozřejmostí, pro jistotu si s sebou ale vezměte alespoň tři.

Naší tajnou zbraní je, si s sebou přibalit i rtěnku v sexy červeném odstínu a rudý lak na nehty. Musíme přece myslet i na chvíle, kdy sundáme rukavice. Osvědčené produkty podle ELLE Beauty Clubu najdete v galerii.

EBC promo