Jak se Mariana Prachařová stará o své vlasy?

„Jmenuji se Mariana Prachařová, jsem influencer, zpěvačka, herečka. Vlastně mám pocit, že jsem od každého něco a nic pořádně. Baví mě toho hodně, nejsem vůbec zaměřená na jednu věc, takže se stále hledám. Baví mě hudba, filmy, cestování, poznávání. Baví mě komunikace s firmami skrze spolupráce, baví mě móda, beauty. Tenhle rok je můj největší plán vydat co nejvíc vlastní hudby. První klip by měl vyjít v květnu. Stále se to posouvá, ale snad už to tak zůstane. Bude to můj první singl v češtině. Zatím jsem totiž dělala hudbu převážně v angličtině, tak doufám, že se vám to bude líbit. Taky plánuju úspěšně dostudovat a hodně cestovat," představuje se Mariana, dcera herců Dany Batulkové a Davida Prachaře.

Já tě znám především jako blondýnku. Ale je mi jasné, že jsi vystřídala víc barev na vlasy.  

Moje přírodní barva je špinavá blond. Jsem si hodně podobná s mamkou, která je blondýna, a věděla jsem, že k té barvě taky stejně jednou dojdu. Pomalými přelivy a melíry jsem se k ní dopracovala a jsem tak nejspokojenější. Prošla jsem si hodně změnami, co se týká barvy. Měla jsem černou patku (ano, EMO období zapůsobilo). Střídala jsem barvy fialové, růžové, platinové a opět jsem se vrátila k tomu přírodnímu odstínu blond. A teď jsem opravdu spokojená.

Blond vyžaduje hodně péče. Jak se o svoje vlasy staráš? Máš nějakou oblíbenou vlasovou kosmetiku?

Přesně tak. I to je důvod, proč jsem se z platinové vrátila zpět k melírům. Vyžaduje to velkou péči, a jelikož jsem na vlasy byla vždycky ,lempl‘, dokud jsem nezačala spolupracovat s Hair studiem Honzy Kořínka, který mi vysvětlili, že je potřeba vlasům tu péči dopřát, tak bylo jasné, že pro mě platina není vhodná volba, ačkoliv mi tu barvu každý chválil a já si na ní taky zvykla a bavila mě. Péči o blond mi teď ale hodně usnadňuje nová blond řada Blond Absolu od Kérastase, které jsem jedním z ambasadorů. Ty přípravky testuji už dlouho a jsem s nimi moc spokojená. I díky tomu mi platina vydržela tak dlouho studená a krásná a to jsem byla mezi tím i u moře, kde jsem čekala, že mi to zežloutne. No, naštěstí se to nestalo.

Jak často chodíš ke kadeřníkovi?

Spolupracuji jako online ambasador s Hair studiem Honzy Kořínka, kam teď už více než rok pravidelně docházím a kteří i stojí za tím, že jsem si nechala radikálně zkrátit a zesvětlit vlasy. Jsou otevření mým nápadům a změnám a je to pro mě hrozně příjemná spolupráce.

Máš svojí oblíbenou blondýnku? 

Ano. Mojí mamku a zpěvačku Anne-Marie.

A prozradíš nám tajnou radu, jak si udržet zářivou blond? 

Chodit pravidelně ke kadeřníkovi a zkusit Blond Absolu. Vím, že v dnešní době je těžké věřit tomu, když je někdo něčeho ,ambasador‘ a já sama to nemám ráda, ale za svými spoluprácemi a produkty, které propaguji, si vždy stojím a není tomu jinak ani teď.

EBC promo