10 věcí, které jste nevěděli o Rami Malekovi

Text: Klára Dedková

Letošní vítěz Oscara, ale také držitel Zlatého glóbu či cen Emmy. Sedmatřicetiletý herec Rami Malek se proslavil především hlavní rolí ve filmu Bohemian Rhapsody, ve kterém ztvárnil legendárního zpěváka Freddieho Mercuryho. Za svůj přesvědčivý herecký výkon se stal nejen idolem, ale také uznávaným hercem, který poutá pozornost celého světa. Jsou ale skutečnosti, které jste možná o tomto nadějném herci nevěděli.

 

  1. Narodil se v Kalifornii, ale jeho rodiče pochází z Egypta. Matka pracovala jako účetní a otec prováděl turisty po Káhiře.

 

  1. Je z dvojčat a jeho bratr Sami je o čtyři minuty mladší. Pracuje jako učitel.

 

  1. Dvojčata jednou využila svého podobného vzhledu. Kluci si vyměnili role u zkoušky z dramatu na vysoké škole. I přes to, že je nyní Rami úspěšným hercem, zkoušku zvládl díky Samimu.

 

  1. Bratři mají ještě starší sestru Yasmine, která je uznávanou lékařkou.

 

  1. Absolvoval střední školu Notre Dame High School v Kalifornii. Jeho spolužačkami byly například herečky Rachel Bilson nebo Kirsten Dunst.

 

  1. Svou hereckou kariéru začal již v seriálu Gilmorova děvčata či filmu Stmívání, kde si zahrál upíra.

 

  1. Nikdy nehrál na žádný hudební nástroj ani nezpíval. Kvůli roli ve filmu Bohemian Rhapsody však absolvoval několik intenzivních lekcí klavíru a zpěvu.

 

  1. Při natáčení filmu Bohemian Rhapsody se seznámil se svou filmovou partnerkou a herečkou Lucy Boynton. Pár tvoří však i ve skutečnosti.

 

  1. Při udílení Oscarů měl potíže s motýlkem, který mu neustále někdo upravoval, jelikož ho měl nakřivo. Mezi starostlivé patřila například i zpěvačka Lady Gaga.

 

  1.  Nyní natáčí film The Voyage of Doctor Dolittle. Rodinná komedie půjde do kin v roce 2020.