#FreeBritney éra je u konce! Co přijde po ní?

 

Takový krok od Jamieho Spearse nikdo nečekal. Po třinácti letech prohlásil, že se vzdá opatrovnictví dcery. Britney konečně bude moci udělat vlastní rozhodnutí a zdá se, že jí svítá na lepší časy. Právník Britney, Mathew Rosengart prohlásil, že tento krok je pro zpěvačku obrovským vítězstvím a že jejího otce chce dostat k soudu za jeho chování vůči dceři za uplynulé desetiletí. Kdy se přesně vzdá Jamie opatrovnictví, ještě není rozhodnuto. Ve svém prohlášení u soudu uvedl, že když budou uzavřeny všechny důležité záležitosti, odstoupí.   

Rodina do nepohody  

Podle popisů redaktorů Vanity Fair má osmašedesátiletý Jamie Spears prošedivělé vlasy a chování líného psa. Když mu bylo třináct, prožil nepředstavitelnou tragédii - jeho matka spáchala sebevraždu na hrobě jednoho ze svých synů, který zemřel o osm let dříve. Na střední škole byl Jamie basketbalovou a fotbalovou hvězdou, později však pracoval jako svářeč a kuchař. Lynne Spears, Britneyina matka, vyrůstala s Jamiem v malém městě Kentwood v Louisianě. Ač už jí je šestašedesát, má úsměv mladistvý jako kdysi Britney a husté tmavé vlasy s ofinou. Vedla vlastní denní stacionář a přátelé ji vždy popisovali jako ženu nekonfliktní a plnou „správných” katolických tradic.  

V červnovém rozhovoru pro The New York Times  odmítla odpovědět na podrobné otázky týkající se případu. „Ze všeho mám smíšené pocity," řekla. „Nevím, co si mám myslet." Jamie a Lynne spolu utekli z domova, když jim bylo jedenadvacet. Manželství proto bylo od začátku problematické: v rozvodových dokumentech, které byly podány a poté staženy, v roce 1980, tedy necelé dva roky před narozením Britney, Lynne obvinila Jamieho, že ji na Štědrý den podvedl. Jamie zápasil s alkoholismem a závislostí na hracích automatech. Rodiče k pohledání. Ale Jamie a Lynne společně pracovali na tom, aby byla Britney, jejich druhé dítě, šťastná a úspěšná. Pravidelně si půjčovali peníze od přátel na zaplacení plynu, jen aby ji dostali na konkurz. Není proto divu, že se včas rozhodli svou investici pohlídat.   

Více než jen Přátelé? Jsou Ross a Rachel konečně párem i v reálu?

elle.cz

Cesta k okovům 

Do nuceného opatrovnictví se  Britney dostala v roce 2008 poté, co o něj její otec požádal kvůli obavám o její duševní zdraví. Obvinění hovořila o jejím špatném mateřství (řízení s nemluvnětem na klíně) a o užívání drog, které mělo vést k jejímu kolapsu v roce 2017, kdy si oholila hlavu a fotografie zachycující samotný proces obletěly celý svět. Opatrovnictví bylo nejdříve pouze dočasné. Nicméně posléze bylo prodlouženo na dobu neurčitou. I když Britney zprvu původní uvalení správy chválila (údajně ji zachránila od finančního krachu a umožnila jí udržet si postavení špičkové popové hvězdy), situace se vymkla kontrole. James Spears z pozice opatrovníka dočasně odstoupil v roce 2019, důvodem měl být jeho zdravotní stav. Správu v té době převzala Jodi Montgomeryová. Zpěvaččin otec však i nadále zastával kontrolu nad jejím majetkem, který momentálně dosahuje hodnoty téměř 60 milionů dolarů. 

Vedení firmy „Britney” se stalo rutinou: každý čtvrtek v poledne se setká tým asi deseti lidí odpovědných za správu právních a obchodních záležitostí, vztahů s veřejností a aktivitě na sociálních sítích. Diskutují nad nabídkami prom jednotlivých výrobků a licencí. „Takhle to funguje i bez ní,“ nechal se pro magazín T: The New York Times Style v roce 2017 slyšet jeden z anonymních členů týmu. Veškeré příspěvky na sociální sítě za herečku posílá ven společnosti CrowdSurf, která je za tímto účelem najatá. Britnes Spears neexistuje jako člověk, ale jako firma potažmo robot. 

Co bude dál? 

Jaký život však čeká Britney po třinácti letech útlaku a intenzivních třech letech boje za svobodu? Představuje vůbec rozhodnutí otce vysvobození? Na podporu zpěvačky vystoupilo mnoho hudebních hvězd, například i Beyoncé a Christina Aguilera, a také miliony fanoušků po celém světě. Teď tak budou všichni sledovat co Britney udělá. Není to příliš velký tlak? Nenahrává to dalšímu psychické selhání? Vyústění celého případu vzbuzuje více otázek a nabízí jen málo odpovědí, což je stav, který jsme nečekali. Tohle zdaleka není konec a bohužel se to zatím nejeví ani jako nový začátek. Britney by měla vydat desku. Měla by být o svobodě, měla by mít bílý cover a andělské aranžmá. To je scénář, jenž si přejí fanoušci, ale Britney by hlavně měla žít svůj život.

Kylie Jenner: Nejmladší a nejvýraznější členka klanu

elle.cz