Letní body šperky jsou zpět!

Kroužky do pupíku byly všude...a v každém. Britney Spears si bez nich nedokázala představit vystoupení a jen co jsme se je naučili nenávidět, jsou zpět a klepou na dveře. V čele návratu stojí GenZ. Už tak mají na svědomí bokové džíny či vykukující ramínka. Nevkusné, nebo geniální? Pravděpodobně obojí. Mladší generace zkrátka trpí nostalgií a všichni ostatní jí začínají podléhat také. Ostatně hashtag „Y2K“ se na TikToku chlubí více jak miliardou zhlédnutí, přičemž „břišní kroužek“ si vysloužil téměř 50 milionů.

Ale to není všechno, do žebříčku popularity staro-nových trendů se derou také další doplňky na tělo, jako řetízky na hrudník a boky, takzvané bodychains, nebo přívěsky na kotníky. Těm zas udělala reklamu Jennifer Lopez a Kim Kardashian. Pokud jste doposud přemýšleli, zda nejsou takové šperky příliš, věřte, že toto léto je bude nosit každý kdo ví. Ideální jsou také na hudební festivaly, které letos... nebudou (ve větší míře). Ale třeba se tempo módy přeci jen v důsledku pandemie zpomalí, jak někteří vyhrožují, a budete moci body jewelry obléci i příští sezónu. Ona ta Y2K móda s námi ještě nějaký ten pátek vydrží, nebojte.

Byznys vpředu a zábava to úplně není. Nejošklivější účes je zpět

elle.cz

Někteří editoři dokonce tento segment doplňků nazývají post-vaccinated fashion, tedy trendy, které na sebe poutají pozornost, protože ji prý po měsících karantény potřebujeme. Plní tedy svou původní funkci. Protože ať už do seznamu celebrit, které vynesly body jewelry, přidáme kohokoliv, faktem zůstává, že zdobení těla pochází už z kultury lovců mamutů. Ze zubů menších savců, ryb a kamínků si už jeskyní ženy koncipovaly náhrdelníky zakrývající větší část jejich těl a často si zdobily kotníky. A dělaly to - překvapivě - kvůli pozornosti ostatních členů kmene. Co to tedy o nás vypovídá? Vracíme se k primárním instinktům? Zpátky do jeskyně? Jej!  

 

 

A kde neo-jeskyní klenoty pořídit? Slušnou, na první pohled sice lacinou, ale spolehlivou, zásobu nabízí e-shop s lakonickým názvem bodyjewelry.com (to pokud chcete ušetřit), ale inspiraci a reálné kousky najdete také v sortimentu delikátní značky APART a překvapivě také v nabídce Claire's.   

Ideální letní doplňky APART

5 chyb při stylingu vlasů, které vás dělají starší

elle.cz